Abrashi dëmtohet dhe mbyll sezonin, ja çfarë i bëjnë shokët e Kombëtares

Abrashi dëmtohet dhe mbyll sezonin, ja çfarë i bëjnë shokët e Kombëtares

Urimin e parë për “pitbullin” e ka bërë Taulant Xhaka në Instagram, i cili ka postuar një foto me Abrashin.

Amir Abrashi, ka mbyllur sezonit pasi ka këputur ligament dhe dëmtimi i 27-vjeçarit kërkon një kohë të gjatë për rikuperim.

Mesfushorit shqiptar i kanë ardhur në mbështetje futbollistët e Kombëtares, të cilët i japin kuraje Abrashit për t’ia dalë.

Urimin e parë për “pitbullin” e ka bërë Taulant Xhaka në Instagram, i cili ka postuar një foto me Abrashin.

Më pas me radhë, Mergim Mavraj, Eros Grezda, Arlind Ajeti dhe Emir Lenjani. Një atmosferë e këndshme kjo brenda grupit Kombëtar.