Aksident i rëndë në hyrje të Vushtrrisë, nuk dihet ende nëse ka viktima apo të lënduar (Foto)

Aksident i rëndë në hyrje të Vushtrrisë, nuk dihet ende nëse ka viktima apo të lënduar (Foto)

 Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur para pak çastesh në hyrje të Vushtrrisë tek vendi i quajtur “Te rrethi”.  Aksidenti ka ndodhur, derisa vetura e tipit  Audi në tentim për tejkalim është ndeshur në kamionin e peshës së rëndë,  dhe nuk dihet nëse ka të vdekur apo të lënduar, transmeton Kosova Post.

Deri më tani në vendin e ngjarjes kanë dalë ekipet e policisë dhe të zjarrfikësve.

Nga ajo që shihet, vetura është dëmtuar mjaftë shumë, por nuk raportohet për viktima.

Ndryshe aksidenti ka shkaktuar kaos në trafik duke shkaktuar edhe kolona të gjata të automjetev deri në 10 kilometra, raporton Kosova Post.