Një aksident i rëndë komunikacioni ka ndodhur mëngjesin e sotëm, pas orës 7, në rrugën magjistrale Prishtinë-Mitrovicë, në fshatin Stanovc.

Sipas dëshmitarëve dhe fotografive që ka siguruar Telegrafi nga vendi i ngjarjes, në aksident janë përfshirë dy vetura dhe një kombibus.

Nuk dihet nëse në këtë aksident ka viktima, por sipas dëshmitarëve, autoambulanca ka transportuar disa persona të lënduar për trajtim mjekësor në QKUK, shkruan Telegrafi.

Në vendin e ngjarjes ka dalë policia e cila po heton shkaqet e aksidentit.

Si pasojë e aksidentit, rruga është mbyllur për qarkullim, gjë që ka bërë të krijohen kolona të gjata të automjeteve në dy drejtimet e rrugës.

You may also like

Mjekët do të ikin nga Kosova nëse nuk u rriten pagat

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës po