Pesë persona kanë pësuar lëndime trupore si pasojë e një aksidenti në Kaçanik. Ky aksident ka ndodhur ndërmjet një kamioni dhe një automjeti udhëtarësh.

Të lënduarit janë dërguar për tretman mjekësor, ndërsa rasti po hetohet nga policia me vendim të prokurorit, thuhet në raportin 24 orësh.

Ndërkohë sipas statistikave të policisë, dje në Kosovë kanë ndodhur 23 aksidente me persona të lënduar dhe 24 të tjera pa persona të lënduar.

Përderisa janë shqiptuar 899 tiketa trafiku për personat që nuk kanë respektuar rregullat e komunikacionit.

Related Posts

You may also like

Emocionuese: Ja çka shkruan Leonora Jakupi derisa viziton varrin e babait (Foto)

Gjatë ditës së djeshme është bërë rivarrimi i