Alba Bajrami fiton kurorën, Miss Shqipëria 2018 (Foto)

Alba Bajrami fiton kurorën, Miss Shqipëria 2018 (Foto)

Vajzat më të bukura të gjitha në garë, për të rrëmbyer kurorën e Miss Shqipëria 2018.

Mbrëmjen e kësaj të hëne, në pedonalen e qytetit të Tiranës u mbajt eventi i bukurisë Miss Shqipëria.

Bukuroshja që rrëmbeu vendin e parë ishte Alba Bajrami, i cili u shpall Miss.

Shoqëruesja e parë e misit u zgjodh Klea Krali dhe shoqëruese e dytë Klea Ndreka.

Çmimet në Miss Shqipëria 2018

Miss Bikini Nr. 01 – Ada Demneri

Miss Eleganca Nr. 10 – Erisa Lengu

Miss Buzëqeshja Nr. 06 – Daniela Nezaj

Miss Fotozhenia Nr. 11 – Ervina Ahmeti

Miss Turizmi Nr. 22 – Maria Treinen

Miss Kinema Nr. 16 – Juliana Kapo

Miss Miqesia Nr. 21 – Lulzime Faria

Miss Press Nr. 03 – Antonela Nezha

Miss Internet Nr. 02 – Alba Barjami

Miss i Misseve Nr. 32 – Nensi Pasha

Image