Apple do të sjellë tre iPhone të ri me ekran skaj më skaj (Foto)

Apple do të sjellë tre iPhone të ri me ekran skaj më skaj (Foto)

Apple ka vendosur që modelet e reja iPhone do të kenë ekran skaj më skaj.

Sipas raportimeve, kompania do të lansojë tri modele të reja iPhone në vitin 2018 në madhësi të ndryshme, të cilat do të kenë ekrane OLED dhe funksionin Face ID.

Sipas analistit për siguri KGI, Ming-Chi Kuo, modelet e ardhshme iPhone do të kenë ekran 5.8 inç, 6.1 inç dhe 6.5 inç.

Ndryshe, modeli i fundit iPhone X ka 5.8 inç, ndërsa ata që dëshirojnë një ekran më të madh kanë në dispozicion iPhone 8 Plus./KP/

Related Posts

You may also like

Policia e Kosovës jep detaje për arrestimin e dy malazezëve, një serbi dhe një kosovareje

Policia e Kosovës përmes një komunikate për media