17 January, 2019 8:53
Archives by: Kosova Post

Kosova Post

Kosova Post Posts

Veriu i Kosovës i dekoruar me flamuj rusë dhe foto të Putinit

Kryesore Lajme
Me rastin e vizitës së nesërme të presidentit të Rusisë, Vladimir Putin, në Beograd, sot veriu i Kosovës është dekoruar me flamuj rusë dhe foto të Putinit. Me ...
Read more Comments Off on Veriu i Kosovës i dekoruar me flamuj rusë dhe foto të Putinit

Girona eliminon Atleticon nga Kupa

Sport
Atletico Madridi është eliminuar nga Kupa e Mbretit, pasi barazoi në shtëpi me rezultat prej 3 me 3 ndaj Gironas. Kaliniq, Correa e Griezmann shënuan golat për vendasit, ...
Read more Comments Off on Girona eliminon Atleticon nga Kupa

Tahiri thotë se për shkak të dorëzimit të pasaportës i ka humbur 30 mijë dollarë

Kryesore Lajme
Deputeti i AKR-së, Labinot Tahiri, ka thënë se do të vazhdojë solidarizimin me popullin e Kosovës derisa të liberalizohen vizat. Tahiri është shprehur i zhgënjyer që rinia nuk ...
Read more Comments Off on Tahiri thotë se për shkak të dorëzimit të pasaportës i ka humbur 30 mijë dollarë

Vuçiqit s’i pëlqen që Putin ‘përkrah çdo gjë që Serbia vendos për Kosovën’

Kryesore Lajme
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në një intervistë për mediumin rus “tass” ka thënë se është e domosdoshme të arrihet marrëveshja me shqiptarët e Kosovës porse aktualisht jemi ...
Read more Comments Off on Vuçiqit s’i pëlqen që Putin ‘përkrah çdo gjë që Serbia vendos për Kosovën’

Bashkimi humb derbin shqiptar në Ligën Ballkanike

Sport
Bashkimi ka humbur nga Teuta në derbin shqiptar të Ligës Ballkanike. Klubi prizrenas u mposht në shtëpi me rezultat 83:101. Lojtari më i dalluar ishte CJ Wilson me ...
Read more Comments Off on Bashkimi humb derbin shqiptar në Ligën Ballkanike

Hoxhaj: Taksa ndaj Serbisë, nuk duhet t’i lëndojë raportet tona me SHBA-në dhe BE-në

Kryesore Lajme
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se taksa ndaj Serbisë, nuk duhet të lëndojë raportet tona me SHBA dhe BE. Hoxhaj, në RTV Dukagjini, ka thënë se ...
Read more Comments Off on Hoxhaj: Taksa ndaj Serbisë, nuk duhet t’i lëndojë raportet tona me SHBA-në dhe BE-në

Vogëlushi nga Dragashi është diagnostikuar me Leukemi, familja kërkon ndihmë

Lajme
Adni Ejupi nga fshati Blaç i komunës së Dragashit, është diagnostikuar me Leukemi. Ai ka nevojë për shërim në Turqi. Familja e Andit është duke kërkuar ndihmë nga ...
Read more Comments Off on Vogëlushi nga Dragashi është diagnostikuar me Leukemi, familja kërkon ndihmë

Haradinaj i përgjigjet Putinit: Rusia destabilizon Ballkanin

Kryesore Lajme
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i është përgjigjur presidentit rus Vladimir Putin që për mediat serbe tha se SHBA-ja është faktor destabilizues në Ballkan. Haradinaj ka thënë se ...
Read more Comments Off on Haradinaj i përgjigjet Putinit: Rusia destabilizon Ballkanin

Krasniqi: Nëse Amerika kërkon ta heqim taksën, duhet ta shqyrtojmë seriozisht

Kryesore Lajme
Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka folur për kërkesën e Shteteve të Bashkuara ndaj Qeverisë së Kosovës, për heqjen e taksës prej ...
Read more Comments Off on Krasniqi: Nëse Amerika kërkon ta heqim taksën, duhet ta shqyrtojmë seriozisht

Temperatura të ulëta nesër në Kosovë, ajri më i ndotur

Lajme
Temperaturat e ulëta do të vazhdojnë të mbretërojnë edhe nesër në Kosovë, veçmas në Dukagjin, bën të ditur IHMK-ja përmes një komunikate për media. “Vendi ynë do të ...
Read more Comments Off on Temperatura të ulëta nesër në Kosovë, ajri më i ndotur