17 January, 2019 8:49
Archives by: Kosova Post

Kosova Post

Kosova Post Posts

Donika Kadaj: Asnjë cent për Serbinë

Kryesore Lajme
Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Donika Kadaj ka thënë se Qeveria e Kosovës me vënien e taksës ndaj shtetit serb ka shpërfaqur atë për ...
Read more Comments Off on Donika Kadaj: Asnjë cent për Serbinë

Zgjedhjet për kryetar të Odës infermierëve të Kosovës

OP / ED
Shkruan: Murtez Gerxhaliu Të nderuar kolegë të OIK, Po marrë guximin ta shkruaj këtë ftesë për të gjithë ju që në trupin e juaj e mbani uniformën e ...
Read more Comments Off on Zgjedhjet për kryetar të Odës infermierëve të Kosovës

Mustafa: LDK në asnjë variant s’bëhet pjesë e Qeverisë dhe Ekipit negociator

Kryesore Lajme
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se partia e tij në asnjë variant dhe me asnjë kusht s’do të bëhet pjesë e qeverisë Haradinaj. Ai ka thënë ...
Read more Comments Off on Mustafa: LDK në asnjë variant s’bëhet pjesë e Qeverisë dhe Ekipit negociator

SHBA nuk ndryshon qëndrim për taksën

Kryesore Lajme
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë ka njoftuar se pozicioni amerikan nuk ka ndryshuar në lidhje me taksën ndaj mallrave serbe. Në një përgjigje për ...
Read more Comments Off on SHBA nuk ndryshon qëndrim për taksën

Si po pengohet greva e mësimdhënësve në Universitetin e Mitrovicës

Lajme
Këshilli grevist i Universitet të Mitrovicës është penguar të zhvillojë procesin normal të grevës. Një ditë më parë, sekretarët e njësive kanë kërkuar nga personeli, i cili po ...
Read more Comments Off on Si po pengohet greva e mësimdhënësve në Universitetin e Mitrovicës

Probleme me gjumin? Ndryshimi në frymëmarrjen tuaj do t’iu bëjë të flini brenda sekondave

Shëndetësi
Frymëmarrja është refleks – një veprim automatik, jetësor që na mban gjallë. Por truku i thjeshtë i ndryshimit të frymëmarrjes mund të ndihmojë në përmirësimin e shëndetit tuaj ...
Read more Comments Off on Probleme me gjumin? Ndryshimi në frymëmarrjen tuaj do t’iu bëjë të flini brenda sekondave

Biesla i ‘shokon’ të gjithë, thotë se i ka spiunuar të gjitha skuadrat

Sport
Marcelo Biesla ka shokuar të gjithë. Trajneri i Leeds United, ka pranuar se ka spiunuar të gjithë rivalët e këtij sezoni në ligën e dytë të Anglisë, gjatë ...
Read more Comments Off on Biesla i ‘shokon’ të gjithë, thotë se i ka spiunuar të gjitha skuadrat

Edhe shërbyesit civilë në Kryeministri kërkojnë rritje pagash, të hënën në grevë

Kryesore Lajme
Nga e hëna, qeveria Haradinaj pritet të përballet edhe me një tjetër grevë. Kësaj radhe, janë shërbyesit civilë, të punësuar në Zyrën e kryeministrit, ata që kanë paralajmëruar ...
Read more Comments Off on Edhe shërbyesit civilë në Kryeministri kërkojnë rritje pagash, të hënën në grevë

Cilët mallra nga Serbia pritet të dalin në tregun e Kosovës

Kryesore Lajme
Mallra në vlerë të 2 milionë eurove me origjinë nga Serbia e Bosnjë e Hercegovina, pritet të dalin në tregun vendor. Kjo do të ndodhë pasi që Qeveria ...
Read more Comments Off on Cilët mallra nga Serbia pritet të dalin në tregun e Kosovës

Krimb në produktin ushqimor në një market brenda Qendrës Studentore

Lajme
Marketet e Kosovës vazhdojnë të mos kujdesen për konsumatorët dhe të shesin produkte ushqimore me insekte brenda tyre. Konsumatorët e Kosovës nuk janë të sigurt se çfarë hanë, ...
Read more Comments Off on Krimb në produktin ushqimor në një market brenda Qendrës Studentore