17 January, 2019 15:07
Intervistë

Intervistë

Intervistë Kryesore Lajme Video

Qeveria t’i bindet SHBA-së përndryshe duhet të hidhemi në det (Video)

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se Qeveria e Kosovës do ta shfuqizonte vendimin për taksën, vetëm pas garancës ndërkombëtare për ta nënshkruar marrëveshjen përfundimtare, e cila ...
Read more Comments Off on Qeveria t’i bindet SHBA-së përndryshe duhet të hidhemi në det (Video)
Intervistë Kryesore Lajme Video

Shefqet Krasniqi këshillon Haradinajn: Mos e shkatërro shoqërinë me lojërat e fatit! (Video)

Lojërat e fatit duhet të ndalohen me ligj, ashtu siç ka bërë Shqipëria, thotë hoxhë Shefqet Krasniqi. Ai në një intervistë për KosovaPost ka këshilluar kabinetin qeveritar i ...
Read more Comments Off on Shefqet Krasniqi këshillon Haradinajn: Mos e shkatërro shoqërinë me lojërat e fatit! (Video)
Intervistë Kryesore Lajme Video

Don Lush Gjergji: Edhe feja krishtere i ndalon lojërat e fatit (Video)

Javë më parë, Qeveria e Kosovës, ka miratuar koncept-dokumentin për kumarhanet (lojërat e fatit), e përmes së cilit synon të rrisë zhvillimin ekonomik, zbusë papunësinë e të përmirësoj ...
Read more Comments Off on Don Lush Gjergji: Edhe feja krishtere i ndalon lojërat e fatit (Video)
Intervistë Lajme Rajon

“Në Shqipëri isha ngelës, sot punoj si bashkëpunëtor shkencor në parlamentin gjerman”

Henri Haxhiraj, 26 vjeçari nga Fieri në një intervistë për DW, tregon se në Shqipëri ka qenë ngelës, ndërsa sot punon si bashkëpunëtor shkencor në parlamentin gjerman. Haxhiraj ...
Read more Comments Off on “Në Shqipëri isha ngelës, sot punoj si bashkëpunëtor shkencor në parlamentin gjerman”
Intervistë Kosovë Kryesore Lajme Magazinë Sociale

EKSKLUZIVE: Në familjen e Blendit Fevziut, gazetari na flet për festat dhe projektet!

Sapo dera hapet, një vajzë e vogël bionde, me fustan jeshil e me flokë të mbledhura i afrohet të atit krejt natyrshëm. Vrapon nëpër sallon dhe duket sikur ...
Read more Comments Off on EKSKLUZIVE: Në familjen e Blendit Fevziut, gazetari na flet për festat dhe projektet!
Intervistë Kryesore Lajme OP / ED Sociale

EKSKLUZIVE: Grabitjet me armë janë rezultat edhe i lojërave të fatit dhe kumarhaneve tjera!

KosovaPost sot ka intervistuar ekskluzivisht sociologun Avni Rudaku, rreth fenomenit të grabitjeve me armë, pasi që ngjarje të tilla kanë tronditur mbarë opinionin publik, institucionet e shtetit dhe ...
Read more Comments Off on EKSKLUZIVE: Grabitjet me armë janë rezultat edhe i lojërave të fatit dhe kumarhaneve tjera!
Intervistë Kryesore Lajme Video

Rexhep Selimi: ’Kosova të ecë përpara, Serbisë le ti dalë flaka’ (Video)

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi në një intervistë për Kosova Post, ka konfirmuar se Kosova po bënë ushtrinë e saj, jo në atë formë sikur, që është ...
Read more Comments Off on Rexhep Selimi: ’Kosova të ecë përpara, Serbisë le ti dalë flaka’ (Video)
Intervistë Lajme Video

Pas taksës, qytetarët kanë një porosi për Qeverinë Haradinaj (Video)

Qytetarët e Kosovës kërkojnë nga Qeveria e Kosovës që mos ta tërheq taksën ndaj Serbisë pavarësisht presioneve që po i bëhen nga jashtë, shkruan Kosova Post. Sipas tyre, ...
Read more Comments Off on Pas taksës, qytetarët kanë një porosi për Qeverinë Haradinaj (Video)
Intervistë Kryesore Lajme

Maloku: Kosova do shembet si shtet, nëse hyn në koncesione të reja me Serbinë!

 Profesori universitar dhe kryetari i Shoqatës së sociologëve të Kosovës, Fadil Maloku, në një intervistë ekskluzive për KosovaPost, flet për dialogun Kosovë- Serbi, arritjen e marrëveshjes historike siç ...
Read more Comments Off on Maloku: Kosova do shembet si shtet, nëse hyn në koncesione të reja me Serbinë!
Intervistë Kryesore Lajme

Në Poliklinikën ‘Lanti’ në Prishtinë, mjeku Thakral po bënë mrekulli, kthen shikimin e humbur të syve

Zbulimet dhe hulumtimet nga shkencat e mjekisë që bëhen çdo kohë në Evropë kanë arritur edhe tek ne, duke na ndihmuar kështu në përmirësimin e jetës dhe kushteve ...
Read more Comments Off on Në Poliklinikën ‘Lanti’ në Prishtinë, mjeku Thakral po bënë mrekulli, kthen shikimin e humbur të syve