August 14, 2018
Intervistë

Intervistë

Intervistë Kryesore Lajme

Homazhe dhe nderime pranë varrit të veprimtarit dhe atdhetarit Ahmet Haxhiu

Shoqëria “Lëvizja”, familjarë, aktivistë dhe veprimtarë të ndryshëm nga vendi dhe rajoni, të enjten pasdite në shenjë respekti për jetën dhe veprën e veprimtarit të dalluar të Lëvizjes ...
Read more 1
Botë Intervistë

Alarmohet Evropa, i nxehti afrikan sjellë probleme me ujin

I nxehti afrikan që ka përfshirë Evropën ka sjellë mjaft probleme me thatësirën dhe ujin e pijshëm në shtete të tilla si Italia, Irlanda apo dhe Britani e ...
Read more 6
Intervistë Kryesore Lajme

Hoxhaj: Fitorja i takon vetëm një koalicioni dhe ajo është përcaktuar paraprakisht

Sot në përmbylljen e fushatës se PAN-it, i kontaktuar nga KosovaPost ,nënkryetari i Partisë Demokratike Enver Hoxha tha se fitorja është e pandalshme dhe ajo fitore sipas tij i ...
Read more 90
Intervistë

‘Mirëqenia e qytetarëve prioriteti ynë’ thotë kandidati për deptutet nga FJALA

Intervistë me kandidatin e partisë FJALA, Fatlum Krasniqi! – I nderuar Fatlum Krasniqi, si kandidat për deputet nga radhët e partisë Fjala ,a mund të na flitni diçka më ...
Read more 301
Intervistë Kosovë

Abazi: Ka sinjale se edhe pas votimit të Demarkacionit, disa shtete europiane do të përdorin të drejtën e vetos për mosliberalizimin e vizave për Kosovën

Drejtori i Fondacionit ‘Rockefeller Brothers’ për Ballkanin Perëndimor, Haki Abazi ka komentuar për KosovaPost, zhvillimet e parakohshme politike në Kosovë pas prishjes së koalicionit qeverisës PDK-LDK. Sipas z. Abazi. ...
Read more 0
Intervistë Kosovë

Klinaku: Vushtrria me fat për investime në shëndetësi

Drejtori për Shëndetësi dhe Përkujdesje Sociale në Vushtrri, Abdullah Klinaku, potencon se edhe përkundër punëve dhe angazhimeve që mund të bëhen në sektorin e shëndetësisë dhe mirëqenies sociale ...
Read more 0
Intervistë Kryesore

Deputeti i LDK-së, thotë se PDK është parti e krimit dhe korrupsionit

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Adem Salihaj nuk beson që Kadri Veseli e Isa Mustafa nuk i kanë punët në “terezi” sa i përket koalicionit. Ndërkohë  Salihaj ...
Read more 0
Intervistë Kryesore

Ministri Demolli: Transformimi i FSK-së në ushtri, peng i Listës Serbe

Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Haki Demolli vlerëson se FSK është e gatshme qysh tani të shndërrohet në Ushtri, por sipas tij mos transformimi ka mbetur ...
Read more 0
Intervistë Kryesore

Bulliqi i frikësuar: Deputetët mund të  ‘joshen’ nga  shefat  e tyre

Deputeti më kundërshtues i demarkacionit, Shpejtim Bulliqi, në një intervistë për KosovaPost është shprehur i bindur se Kosova po humb territor me marrëveshjen aktuale të demarkacionit me Malin ...
Read more 0
Azem Begzad Vulaj, alias Ballisti i Zajazit
Intervistë Kryesore

Xha Azemi ballist denbabaden

Pas bisedës që patëm pas namazit të xhumasë në ambiente të Qendrës Islame Shqiptare në Chicago mua mu krijuan kushtet që për lexuesit e Agjencisë së  Lajmeve KosovaPost  t’ua ...
Read more 0