August 14, 2018
Intervistë

Intervistë

Intervistë Kryesore

Buja: Habitem me opozitën që kërkon zgjedhje kur e di se do të jenë humbës!

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Shukri Buja në një intervistë për Kosova Post  nuk pajtohet për rrënimin e murit në Veri, së paku jo në datën e ...
Read more 0
Intervistë Kryesore

Ambasadori britanik: Nuk ka konflikt në Ballkan

Ambasadori i Britanisë në Kosovë, Ruairi O`Connell, konsideron se Kosova dhe Serbia duhet ta vazhdojnë dialogun me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian. Në një intervistë për Radio Kosovën O`Connell ...
Read more 0
Intervistë Uncategorized

Kadare: Themelimi i Gjykatës Speciale nuk do ta errësojë luftën e UÇK-së

Në një intervistë ekskluzive për  zeri, shkrimtari Ismail Kadare ka thënë se ekstremizmi fetar është diçka që bie ndesh me moralin historik shqiptar, bie ndesh me një nga ...
Read more 0
Intervistë Uncategorized

A i frikësohet Rexhep Selimi Gjykatës Speciale?

Gjykata Speciale është produkt i keq i parlamentit të Kosovës, mazhoranca e së cilit parlament e ka votuar. Padrejtësia në emër të drejtësisë është shumë e rrezikshme. Kështu ...
Read more 0
Intervistë Kryesore Uncategorized

Hytbja xhumasë në xhaminë e Chicagos në funksion të fëmijëve tanë

Në xhaminë e shqiptarëve në Chicago për namazin e xhumasë kishin ardhur xhemati nga të gjitha anët e Chicagos, hytbja e sotme ishte e përzgjedhur nga imami i ...
Read more 0