October 17, 2018
Kosovë

Kosovë

Kosovë Lajme

Ministri Matoshi e bënë ‘sefte’ postin në Prekazin legjendarë, këto janë fjalët emocionuese të tij (Foto)

Ministri i sapoemëruar i Ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit Hapsinorë, Fatmir Matoshi ka zgjedhur që ditën e parë të tij si ministër ta fillojë me Prekazin legjendar. Ai ...
Read more Comments Off on Ministri Matoshi e bënë ‘sefte’ postin në Prekazin legjendarë, këto janë fjalët emocionuese të tij (Foto)
Kosovë Lajme

S’ka liberalizim të vizave deri 2020, dorëzohet Kosova

Çështja e liberalizimit të vizave është bërë pjesë e debateve të ashpra politike ndërmjet pozitës, opozitës dhe presidentit Hashim Thaçi. Në institucionet e BE-së ky proces është në ...
Read more Comments Off on S’ka liberalizim të vizave deri 2020, dorëzohet Kosova
Kosovë Lajme

Rrëfimi i Haradinajt ku tregon se me sa ushtarë kishte mbetur në luftë

Në librin e Bardh Hamzajt, ‘Narrativë për luftën dhe paqen’ (Dialog me komandantin Ramush Haradinaj), ka rrëfime mjaft interesante për luftën, nga vetë goja e kryeministrit aktual, atëkohë ...
Read more Comments Off on Rrëfimi i Haradinajt ku tregon se me sa ushtarë kishte mbetur në luftë
Kosovë Lajme

Gazeta gjermane “Tagesspiegel”: Thaçi, hero shumëngjyrësh evropian

Gazeta më e madhe e Berlinit “Tagesspiegel”, ka botuar një rrëfimin emocional jetësor për Hashim Thaçin, të titulluar “Nga Kryengritës në President” – një biografi, siç e quan ...
Read more Comments Off on Gazeta gjermane “Tagesspiegel”: Thaçi, hero shumëngjyrësh evropian
Kosovë Kryesore

Kuvendi s’ka kuorum për seancë

Seanca plenare e Kuvendit të Kosovës e cila është paraparë të fillojë në orën 10, ka shkuar me 10 minuta pushim për shkak se nuk ka pasur kuorum. ...
Read more Comments Off on Kuvendi s’ka kuorum për seancë
Kosovë Lajme

E tmerrshme: Bartin kufomën bashkë me pasagjerë nga Stambolli në Prishtinë

Kompania ajrore “Turkish Airlines” ka transportuar një kufomë në prezencë të pasagjerëve në fluturimin e datës 7 prill nga Stambolli për në Prishtinë. Ngjarja është konfirmuar për Kosovapress ...
Read more Comments Off on E tmerrshme: Bartin kufomën bashkë me pasagjerë nga Stambolli në Prishtinë
Kosovë Lajme

Avionet luftarakë serbë s’kanë shkelur mbi hapësirën ajrore të Kosovës

Asnjë avion luftarak serb nuk ka fluturuar mbi hapësirën ajrore të Kosovës. Lajmin e ka konfirmuar për “Gazeta Blic”, Driton Gjonbalaj nga Agjencia e Shërbimeve të Navigacionit Ajror ...
Read more Comments Off on Avionet luftarakë serbë s’kanë shkelur mbi hapësirën ajrore të Kosovës
Kosovë Lajme

Haradinaj godet Rexhep Selimin: Ti je rrenc, në luftë shpëtove pa therrë në këmbë

Kryeministri Ramush Haradinaj e ka goditur fort Rexhep Selimin duke i thënë gjithçka nga foltorja e Kuvendit. E ka vënë në dyshim të kaluarën e tij dhe e ...
Read more Comments Off on Haradinaj godet Rexhep Selimin: Ti je rrenc, në luftë shpëtove pa therrë në këmbë
Kosovë Kryesore Lajme

Konfirmohet: Mishi i prishur në Viva Fresh, ishte për shitje

Dje gjatë ditës është raportuar për konfiskimin dhe asgjësimin e 1.1 toni mish të prishur në marketet Viva Fresh dhe ETC në Mitrovicë. Nga dokumentet dhe fotografitë e ...
Read more Comments Off on Konfirmohet: Mishi i prishur në Viva Fresh, ishte për shitje
Kosovë Lajme

Lodhen deputetët, i zë gjumi në seancë ( Foto)

Deputetët e Kuvendit janë lodhur aq shumë saqë po i merr gjumi në seancë. E këtë, e dëshmojnë edhe fotografitë e të pranishmeve në sallën e Kuvendit. Kryeministri ...
Read more Comments Off on Lodhen deputetët, i zë gjumi në seancë ( Foto)