March 18, 2018
Kronika e zezë

Kronika e zezë

Kronika e zezë Lajme

Si u vra Arbeni nga kolegu i punës, rrëfehen kushërinjtë e viktimës

Si çdo ditë tjetër, Arben Kutllovci, 45-vjeçar nga fshati Dobërllugë i Vushtrrisë, mori rrugën për në punë. Ai për disa vite kishte punuar në një fabrikë private për ...
Read more Comments Off on Si u vra Arbeni nga kolegu i punës, rrëfehen kushërinjtë e viktimës
Kronika e zezë Lajme

Një femër tenton të bëjë vetëvrasje në Prizren

Një femër ka tentuar të vetëvritet në Prizren. Viktima në fjalë ka kërkuar ndihmë mjekësore në Spitalin e Prizrenit, pasi që kishte tentuar të vetë-vritet duke konsumar sasi ...
Read more Comments Off on Një femër tenton të bëjë vetëvrasje në Prizren
Kronika e zezë Lajme

E mbyti foshnjën 7 javëshe duke e tundur, dënohet me burg kosovari

Një baba 26 vjeçar e ka tundur aq fort foshnjën e 7 javëshe sa që ajo ka vdekur nga pasojat e këtij veprimi. Të premten, më 16 mars, ...
Read more Comments Off on E mbyti foshnjën 7 javëshe duke e tundur, dënohet me burg kosovari
Kronika e zezë

Vritet një 35-vjeçar në Obiliq

Sot rreth orës 14 në fshatin Babimoc të Obiqiit ka ndodhur një vrasje, ku viktimë është një 35-vjeçar. Vrasjen në Babimoc e ka konfirmuar për Telegrafin zëdhënësja e ...
Read more Comments Off on Vritet një 35-vjeçar në Obiliq
Kronika e zezë

Parkon veturën në hekurudhë dhe hyn për të pirë kafe, treni godet veturën

Në Shqipëri, të paktën në Tiranë, gjetja e një vend parkimi është makth më vete. Por çmenduria e radhës regjistrohet në Urën e Dajlanit në Durrës. Shoferi i ...
Read more Comments Off on Parkon veturën në hekurudhë dhe hyn për të pirë kafe, treni godet veturën
Kronika e zezë

Ngjarje e rëndë, vret me sëpatë të afërmin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Gumenicë të Vlorës, ku një person është vrarë nga një i afërm me sëpatë. Policia ka bërë të ditur se ...
Read more Comments Off on Ngjarje e rëndë, vret me sëpatë të afërmin
Kronika e zezë Kryesore

Policia konfiskon marihuanë në ‘katër anët’ e Kosovës

Shumë persona kanë renë në prangat e Policisë së Kosovës gjatë ditës së djeshme për posedim të narkotikëve. Të gjithë nga ta janë liruar për t’ju nënshtruar procedurave ...
Read more Comments Off on Policia konfiskon marihuanë në ‘katër anët’ e Kosovës
Kronika e zezë Lajme

Përleshje në Vushtrri, theren me thikë tre meshkuj

Gjatë ditës së djeshme në rrugën “Ahmet Selaci” në Vushtrri pas një mosmarrëveshje ndërmjet disa meshkujve, tre kanë mbetur të therur me thikë. Të njejtit kanë pranuar trajtim ...
Read more Comments Off on Përleshje në Vushtrri, theren me thikë tre meshkuj
Kronika e zezë Lajme

Xhelozi dhe çmenduri, shqiptari qëllon nga makina ish-të fejuarën dhe të dashurin e saj serb

Një shqiptar ka terrorizuar ish të fejuarën e tij në rrugët e Vincenzas, Itali mbrëmjen e djeshme. 26-vjeçari Graciano Qori së bashku me mikun e tij me inicialet ...
Read more Comments Off on Xhelozi dhe çmenduri, shqiptari qëllon nga makina ish-të fejuarën dhe të dashurin e saj serb
Kronika e zezë Lajme

“Armatimi” në fshatin Mramor, Prokuroria tregon të dyshuarit

Prokuroria e Shtetit ka reaguar sot për një raportim të mediave më 10 mars ku në fshatin Mramor të Prishtinës janë gjetur një sasi e madhe e armëve ...
Read more Comments Off on “Armatimi” në fshatin Mramor, Prokuroria tregon të dyshuarit