June 20, 2018
Kronika e zezë

Kronika e zezë

Kronika e zezë Lajme

Aksident në ‘Kodrën e Trimave”, nëntë persona të lënduar

Sot rreth orës 07:00, në lagjen Kodra e trimave, saktësisht në rrugën “Fahri Fazliu” në Prishtinë ka ndodhur një aksident trafiku, me ç’ rast një automjet (furgon) , ...
Read more Comments Off on Aksident në ‘Kodrën e Trimave”, nëntë persona të lënduar
Kronika e zezë Lajme

Autobusi i linjës Gjilan- Prishtinë, përfshihet nga flakët (Foto)

Një autobus i linjës Gjilan-Prishtinë është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm. Siç shihet në fotot që kanë dërguar lexuesit e KALLXO, pasagjerët janë evakuuar nga autobusi derisa ...
Read more Comments Off on Autobusi i linjës Gjilan- Prishtinë, përfshihet nga flakët (Foto)
Kronika e zezë Lajme

Nipi i Rugovës plagos një biznesmen

Një person është plagosur me armë zjarri sot rreth orës 14 e 15 minuta në Istog. I dyshuari J.Mavraj dyshohet se e ka plagosur biznesmenin K.Blakaj për arsyeje ...
Read more Comments Off on Nipi i Rugovës plagos një biznesmen
Kronika e zezë Kryesore Lajme

Sulmohet ‘Vala e Kosovës’ në sheshin e Prishtinës, çfarë morën hajnat?

Në orët e para të mëngjesit të sotëm dy persona kanë thyer xhamin e PTK-së në sheshin kryesor të Prishtinës, aty kanë vjedhur një telefon. Lajmin e ka ...
Read more Comments Off on Sulmohet ‘Vala e Kosovës’ në sheshin e Prishtinës, çfarë morën hajnat?
Kronika e zezë Lajme

Tre të vdekur dhe një i lënduar nga një aksidenti në Pejë (Foto)

Në orët e para të ditës së sotme pas një aksidenti në Pejë kanë ndërruar jetë tre persona kurse një tjetër është lënduar rëndë. Bëhet fjalë për një ...
Read more Comments Off on Tre të vdekur dhe një i lënduar nga një aksidenti në Pejë (Foto)
Kronika e zezë Lajme

Familjarët e gjejnë të varur djalin 14 vjeçar

Një  ngjarje tejet e rëndë raportohet të ketë ndodhur në Shqipëri. Një 14 vjeçar nga Përmeti është gjetur i vetëvarur. Ngjarja ka ndodhur dje në orët e vona ...
Read more Comments Off on Familjarët e gjejnë të varur djalin 14 vjeçar
Kronika e zezë Lajme

Rrokulliset vetura në magjistralen Gjilan-Prishtinë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në rrugën Gjilan-Prishtinë pak minuta më parë. Lexues ka dërguar fotografi nga vendngjarja ku shihet një veturë e rrokullisur. Ngjarja ka ndodhur ...
Read more Comments Off on Rrokulliset vetura në magjistralen Gjilan-Prishtinë
Kronika e zezë

Aksident në magjistralen Kaçanik-Ferizaj, tre të vdekur

Rreth orës 01:00 pas mesnatës, tre persona kanë mbetur të vdekur pas një aksidenti që ka ndodhur në magjistralen Kaçanik-Ferizaj. Kjo është konfirmuar edhe nga Policia e Kosovës ...
Read more Comments Off on Aksident në magjistralen Kaçanik-Ferizaj, tre të vdekur
Kronika e zezë Rajon

Tragjike, djali shqiptarë vret vajzën pastaj qëllon veten

Një vrasje me armë zjarri është shënuar në zonën e “Don Boskos” në Tiranë në orët e para të mëngjesit të kësaj të premteje. Një djalë raportohet të ...
Read more Comments Off on Tragjike, djali shqiptarë vret vajzën pastaj qëllon veten
Kronika e zezë Lajme

Gjakovari ‘mizor’ përzë nga shtëpia gruan me dy fëmijë

Policia raporton se nëna e dy fëmijëve, ka raportuar në polici bashkëshortin e saj, i cili e kishte ofenduar, fyer, nënçmuar dhe dëbuar nga banesa me dy fëmijët ...
Read more Comments Off on Gjakovari ‘mizor’ përzë nga shtëpia gruan me dy fëmijë