August 14, 2018
Kryesore

Kryesore

Kryesore Lajme

Edhe Jakup Krasniqi del kundër Thaçit

Ish-nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, ka vlerësuar se korrigjimi i kufirit në mes të Kosovës dhe Serbisë nuk mund të ndodhë. Ai ka thënë se aktualisht ...
Read more Comments Off on Edhe Jakup Krasniqi del kundër Thaçit
Kryesore Lajme

Daçiq: Serbia më shumë dëshiron të bisedoj me Shqipërinë sesa me Kosovën

Është herët të flitet se kush e përkrah dhe kush nuk e përkrah idenë e ndryshimit të kufijve si opsion për zgjidhjen e çështjes së Kosovës, thotë shefi ...
Read more Comments Off on Daçiq: Serbia më shumë dëshiron të bisedoj me Shqipërinë sesa me Kosovën
Kryesore Lajme

Kurti për Hasan Prishtinën: Nuk e deshi çlirimin për t’u bërë pasanik

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, përmes një postimi në profilin e tij zyrtar në rrjetin social “Facebook”, ka përkujtuar Hasan Prishtinën në 85-vjetorin e vdekjes së tij. ...
Read more Comments Off on Kurti për Hasan Prishtinën: Nuk e deshi çlirimin për t’u bërë pasanik
Kryesore Lajme

Ilir Deda e krahason Thaçin me Milosheviçin e Tugjmanin

Sipas deputetit të Lidhjes Demokratike të Kosovës në Kuvendin e Kosovës, Ilir Dedaj, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, po mendon njëjtë sikurse Slobodan Milosheviçi dhe Franjo Tugjhman. “Slobodan ...
Read more Comments Off on Ilir Deda e krahason Thaçin me Milosheviçin e Tugjmanin
Kryesore Lajme

Qeverisë i kërkohet të vendos reciprocitet me Serbinë

Autoritetet e Serbisë po vazhdojnë të pengojnë lëvizjen e lirë të qytetarëve të Kosovës, duke shkelur kështu marrëveshjen e nënshkruar në Bruksel në vitin 2011. Nuk ka kaluar ...
Read more Comments Off on Qeverisë i kërkohet të vendos reciprocitet me Serbinë
Kryesore Lajme

Mësohët sa shqiptarë janë zhdukur nga shembja e urës në Itali

Tragjedia e shembjes së urës mesditën e sotme në Xhenova të Italisë ka tronditur Evropën ditën e sotme, ndërsa mediat ndërkombëtare shkruajnë vetëm për të. Deri tani numërohen ...
Read more Comments Off on Mësohët sa shqiptarë janë zhdukur nga shembja e urës në Itali
Kryesore Lajme

MPJ: Autoritetet e Beogradit po funksionojnë sipas mentalitetit Millosheviqian

 Autoritetet e Beogradit po funksionojnë sipas mentalitetit Millosheviqian Ministria e Punëve të Jashtme reaguar ndaj ndalesave të Beogradit që po u bënë qytetarëve dhe zyrtarëve të Kosovës. Në ...
Read more Comments Off on MPJ: Autoritetet e Beogradit po funksionojnë sipas mentalitetit Millosheviqian
Kryesore Lajme

Prokuroria serbe: Janë grumbulluar 3.500 dokumente për ‘krimet’ mbi serbët në Dukagjinë e Drenicë

Në një konferencë të mbajtur sot në Beograd mbi pësimet e serbëve dhe të joshqiptarëve të tjerë në Kosovë, siç thuhet në raportimin e FoNet-it, u pohua të ...
Read more Comments Off on Prokuroria serbe: Janë grumbulluar 3.500 dokumente për ‘krimet’ mbi serbët në Dukagjinë e Drenicë
Kryesore Lajme Shëndetësi

Shfaqet edhe një rast tjetër i virusit të Nilit në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë me dije se në laboratorët e tyre sot është detektuar prania e virusit të Nilit Perëndimor te pacienti i shtrirë në ...
Read more Comments Off on Shfaqet edhe një rast tjetër i virusit të Nilit në Kosovë
Kryesore Lajme

Thaçi i përgjigjet Merkelit rreth deklaratës për ndryshimin e kufijve

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka përshëndetur deklaratën e djeshme të kancelares së Gjermanisë, Angela Merkel, kundër ndryshimit të kufijve në Ballkanin Perëndimor. Në një koment në ...
Read more Comments Off on Thaçi i përgjigjet Merkelit rreth deklaratës për ndryshimin e kufijve