17 January, 2019 14:59
Kuriozitete

Kuriozitete

Kuriozitete

Shtëpia kushton 1 euro në këtë qytezë të bukur italiane

Një ofertë që nuk mund ta refuzoni. Qyteti siçilian ka nxjerrë në shitje shtëpi me vlerë vetëm 1 euro! Shtëpi të vendosura në një kodër, me pamje mahnitëse nga ...
Read more Comments Off on Shtëpia kushton 1 euro në këtë qytezë të bukur italiane
Kuriozitete

Si do të dukeshin shtetet nëse madhësia e tyre do të përputhej me popullsinë që kanë?

Të gjithë jemi të njohur me hartën standarde të botës. A keni imagjinuar ndonjëherë hartën në ndonjë mënyrë tjetër? Nëse jo, KosovaPost ka mbledh disa të dhëna për ...
Read more Comments Off on Si do të dukeshin shtetet nëse madhësia e tyre do të përputhej me popullsinë që kanë?
Kuriozitete

Sfidon temperaturat -60 gradë për të mbledhur fonde për vajzën e sëmurë (Video)

Ai ka vrapuar për rreth gjashtë orë në temperatura që i kalonin -60 gradë celsius. I pajisur me një maskë të veçantë për frymëmarrjen dhe me një shall ...
Read more Comments Off on Sfidon temperaturat -60 gradë për të mbledhur fonde për vajzën e sëmurë (Video)
Kuriozitete

A e dini pse në avion hipim në anën e majtë

Udhëtimi me avion jo se është i këndshëm për secilin person, por para se të udhëtojmë shpesh mudn ti bëjmë vetes disa pyetje, kryesisht për shkak të procedurave ...
Read more Comments Off on A e dini pse në avion hipim në anën e majtë
Kuriozitete

Pse do të jetonin më pak njerëzit që do të shkonin në Mars!

Fluturimi në Mars mund të shkurtojë jetën e astronautëve për dy vjet e gjysmë për shkak të rrezatimit kozmik, paralajmëruan shkencëtarët gjatë një konference mbi hapësirën ajrore dhe ...
Read more Comments Off on Pse do të jetonin më pak njerëzit që do të shkonin në Mars!
Kuriozitete

Vlera e Ditës së Xhuma

Dita e xhumasë është ajo ditë për të cilën Pejgamberi, sal-allahu alejhi ue selem, ka thënë: “Dita më e mirë që ka lindur dielli është dita e xhumasë”. ...
Read more Comments Off on Vlera e Ditës së Xhuma
Kuriozitete

Disa njerëz janë të lindur për të qenë kreativ dhe ndihmëtar për të tjerët!

Kosova Post ju sjell disa nga “zbulimet” e njerëzve kreativ, të cilët janë të lindur për të qenë ndihmatarë të të tjerëve dhe që do të na nevojiteshin ...
Read more Comments Off on Disa njerëz janë të lindur për të qenë kreativ dhe ndihmëtar për të tjerët!
Kuriozitete

Kush ishte Sulltani që na u shfaq mbrëmë dhe vazhdon të shfaqet në serialin ‘Kryeqyteti’?

Sulltan Abduhamiti, financoi mbajtjen e Kongresit të Manastirit me 100 lira që i bien diku rreth 400.000 mijë dollar të sotëm, sipas dëshmisë së Mit’hat Frashëri te broshura ...
Read more Comments Off on Kush ishte Sulltani që na u shfaq mbrëmë dhe vazhdon të shfaqet në serialin ‘Kryeqyteti’?
Kuriozitete

Ky është personi që për një gabim të vogël humbi 93 mijë euro

Një kuizin “Kush do të bëhet milioner”, një garues ka humbur hiq më pak se 93 mijë funte, pasi përgjigjen ia besoi audiencës – të cilët në fund ...
Read more Comments Off on Ky është personi që për një gabim të vogël humbi 93 mijë euro
Kuriozitete

Kina krijon avionin ‘spiun’, e pabesueshme ajo që u bën makinave që nga qielli (Foto)

Kina zbuloi se kishte krijuar avionin”spiun” në nëntor të vitit që lamë pas, por së fundmi po qarkullojnë zëra se ky avion është krijuar për qëllime të errëta ...
Read more Comments Off on Kina krijon avionin ‘spiun’, e pabesueshme ajo që u bën makinave që nga qielli (Foto)