October 21, 2018
Kuriozitete

Kuriozitete

Kuriozitete

Këto janë shenja nëpërmjet të cilave mund ta njohim personin i cili është i goditur nga mësyshi

Mësyshi është një sëmundje, një problem me rrënjë metafizike (shpirtërore) e cila burimin e vetëm e ka tek sytë e krijesave të Zotit të Lartësuar. Realizohet si pasojë ...
Read more Comments Off on Këto janë shenja nëpërmjet të cilave mund ta njohim personin i cili është i goditur nga mësyshi
Kuriozitete Lajme

10 gjëra nga çfarë frikësohen shqiptarët

Si çdo popull tjetër edhe në shqiptarët kemi bestytnitë tonë në të cilat besojmë. Ja disa nga bestytnitë në të cilat ne besojmë verbërisht. Kur macja e zezë ...
Read more Comments Off on 10 gjëra nga çfarë frikësohen shqiptarët
Kuriozitete

Rekord për ‘Guinness’: Për 1 minutë i theu 243 kokrra arra me kokë

Në Pakistan rekord për ‘Guinness’/, për 1 minutë i theu 243 kokrra arra  me kokë, transmeton KosovaPost. Mohammad Rashid Naseem, një njeri që jeton në Pakistan, fitoi  e ...
Read more Comments Off on Rekord për ‘Guinness’: Për 1 minutë i theu 243 kokrra arra me kokë
Kryesore Kuriozitete

Fundjava në Kosovë kryesisht me diell

Fusha anticiklonike të fuqishme nga Evropa qendrore tash janë zhvendosur në lindje, duke u shtrirë edhe mbi rajonin tonë. Nën këto kushte mbi Kosovën ditëve të ardhshme do ...
Read more Comments Off on Fundjava në Kosovë kryesisht me diell
Kuriozitete

Zbulohet diçka e pabesueshme në detin ku nuk jeton asnjë gjallesë

Të imagjinohet jetë në Detin e Vdekur nuk është gjë e thjeshtë. Mbi të gjitha për këdo që e ka vizituar liqenin e depresionit më të thellë të ...
Read more Comments Off on Zbulohet diçka e pabesueshme në detin ku nuk jeton asnjë gjallesë
Kuriozitete

Pse të gjithë duan të blejnë një S-400 rus?

Manovrat ushtarake ruse “Vostok-2018” në Siberinë lindore muajin e kaluar, shënuan ushtrimet më të mëdha në më shumë se 30 vjet, ku u përfshin rreth 300.000 ushtarë rusë, ...
Read more Comments Off on Pse të gjithë duan të blejnë një S-400 rus?
Kuriozitete

Çfarë mendojnë shenjat e horoskopit pas seksit: Jo se do të lavdërohem, mirëpo askush nuk është më i mirë se unë!

Çfarë mendojnë pas seksit Peshoret e pavendosura, Peshqit emocionalë, Ujorët fantazues, Luanët vetëbesues dhe shenjat e tjera? Argëtohuni duke lexuar në vazhdim dhe binduni a ka të vërtetë ...
Read more Comments Off on Çfarë mendojnë shenjat e horoskopit pas seksit: Jo se do të lavdërohem, mirëpo askush nuk është më i mirë se unë!
Kuriozitete

A e dini çfarë i ndodh trupit të njeriut kur goditet nga rrufeja? (Foto)

Goditjet nga rrufeja lënë shenja të kuqe shpesh në formën e një luleje në trupin e njerëzve që i kanë mbijetuar një fundi fatal. Rreth 2000 njerëz vdesin ...
Read more Comments Off on A e dini çfarë i ndodh trupit të njeriut kur goditet nga rrufeja? (Foto)
Kuriozitete Lajme

Trump-it i ngjitet në këpucë letra e tualetit, ja reagimi i tij

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump edhe njëherë ka fituar vëmendjen e mediave. Ai derisa po hynte në aeroplanin presidencial Air Force One, në këpucën e tij ishte kapur ...
Read more Comments Off on Trump-it i ngjitet në këpucë letra e tualetit, ja reagimi i tij
Kuriozitete

Për 11 muaj humbi 30 kilogramë, duke mos ndërprerë asnjë ushqim – gruaja tregon se çfarë ndryshoi jetën e saj

Një grua që dikur kishte vështirësi të ecte distanca të gjata ka transformuar tërësisht jetën e saj, pasi ka ndjekur një “plan të lehtë dobësimi”. Sipas mediave, para ...
Read more Comments Off on Për 11 muaj humbi 30 kilogramë, duke mos ndërprerë asnjë ushqim – gruaja tregon se çfarë ndryshoi jetën e saj