July 16, 2018
Lajme

Lajme

Kryesore Lajme

Haradinaj u reagon Thaçit e Veselit: Mos më çoni porosi nëpërmjet Bedri Hamzës

Kryeministri Haradinaj ka drejtuar kritika të ashpra ndaj ministrit të Financave, Bedri Hamza, pasi ky i fundit e refuzoi pagën me rritje. Thotë se Hamza sa ka qenë ...
Read more Comments Off on Haradinaj u reagon Thaçit e Veselit: Mos më çoni porosi nëpërmjet Bedri Hamzës
Kryesore Lajme

Kryeministri premton: Krijimi i Ushtrisë dhe heqja e vizave brenda vitit

Fundin e këtij viti si afat optimal për lëvizje pa viza e ka cilësuar kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj. Kryeministri në një intervistë në Tribuna Channel ka deklaruar ...
Read more Comments Off on Kryeministri premton: Krijimi i Ushtrisë dhe heqja e vizave brenda vitit
Kryesore Lajme

Hoti tregon planin për rrëzimin e Haradinajt

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka thënë se partia e tij po përgatit strategjinë e veprimit për të ndalur menaxhimin e keq të Qeverisë nga ...
Read more Comments Off on Hoti tregon planin për rrëzimin e Haradinajt
Kryesore Lajme

Ky do të jetë udhëheqës i grupit negociues në procesin e skriningut (Foto)

Zv. kryeministri i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, përgjegjës për çështjet evropiane, Bujar Osmani, do të jetë kreu i ekipit negociues politik në procesin e skriningut të KE-së. ...
Read more Comments Off on Ky do të jetë udhëheqës i grupit negociues në procesin e skriningut (Foto)
Kryesore Lajme

Ja sa para u hargjuan në vitin 2017 për udhëtime jashtë vendit

Besnik Osmani, Auditor i Përgjithshëm i Kosovës, duke folur në studion e emisionit “Puls” në KTV ka treguar se gjatë auditimit kanë gjetur se shteti i Kosovës ka ...
Read more Comments Off on Ja sa para u hargjuan në vitin 2017 për udhëtime jashtë vendit
Kryesore Lajme

Reagon ashpër Pacolli, kjo është arsyeja

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka reaguar ndaj hotelit “Ylli i Detit”, i cili gjendet në Durrës. Ku stafi i këtij hoteli ka ofenduar ...
Read more Comments Off on Reagon ashpër Pacolli, kjo është arsyeja
Kryesore Lajme

Rexhep Selimi sulmon AAK-në dhe Nismën, kjo është arsyeja

Deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi ka drejtuar kritika kah partia e Ramush Haradinajt dhe e Fatmir Limajt. AAK-në dhe Nismën, Selimi i ka cilësuar si vagonë të Thaçit, ...
Read more Comments Off on Rexhep Selimi sulmon AAK-në dhe Nismën, kjo është arsyeja
Kryesore Lajme

Pacolli: FIFA të reagojë ndaj Rusisë

Ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosovës, Behgjet Pacolli komentoi ndalimin e vendosjes së flamurit të Kosovës në Kampionatin Botëror të Futbollit në Rusi. Përmes një ...
Read more Comments Off on Pacolli: FIFA të reagojë ndaj Rusisë
Kronika e zezë Kryesore Lajme

Aksident i rëndë në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë (Foto)

Një aksident i rëndë trafiku sapo ka ndodhur ne magjistaren Prishtinë-Mitrovicë, konkretisht në fshatin Mazgit ku një veture e tipit audi gati sa nuk është shtypur e tëra ...
Read more Comments Off on Aksident i rëndë në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë (Foto)
Kryesore Lajme

Mos ia mësyni rrugës magjistrale Prishtine -Mitrovicë (Foto)

Kolon dhe tollovi e madhe është bërë neë magjistralen Prishtine-Mitrovic konkretisht ne mazgit.Kosova Post ka siguruar disa foto nga vendi i ngjarjes Mesohet se jo larg bëhët fjalë për ...
Read more Comments Off on Mos ia mësyni rrugës magjistrale Prishtine -Mitrovicë (Foto)