January 19, 2018
Lajme

Lajme

Kryesore Lajme

Thaçi për fyerjen ndaj ambasadorit: Shprehja e lirë s’duhet keqpërdorur

Presidenti i Kosvës, Hashim Thaçi, përmes një postimi në rrjetin social facebook ka reaguar në lidhje me fyerjen që i është bërë ambasadorit amerikan, Greg Delawie. Thaçi ka ...
Read more Comments Off on Thaçi për fyerjen ndaj ambasadorit: Shprehja e lirë s’duhet keqpërdorur
Kryesore Lajme

Krasniqi: Tani koha është për t’i pritur rrufet e Zeusit

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovën, Jakup Krasniqi, përmes një postimi në rrjetin social facebook ka kritikuar ata të cilët nisën formimin e Speciales, e që ...
Read more Comments Off on Krasniqi: Tani koha është për t’i pritur rrufet e Zeusit
Lajme Rajon

Propozohen 5 alternativa për emrin e Maqedonisë

Greqia dhe Maqedonia mund të jenë afër fundit të mosmarrëveshjes së tyre prej një çerek shekulli lidhur me emrin zyrtar të Maqedonisë. I dërguari personal i Sekretarit të ...
Read more Comments Off on Propozohen 5 alternativa për emrin e Maqedonisë
Kryesore Lajme

Veseli: Fyerja e ambasadorit Delawie nuk do të duhej të ndodhte nga njerëz që i kanë dhënë shumë Kosovës

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, përmes një postimi në rrjetin social facebook ka thënë se fyerja ndaj ambasadorit amerikan, Delawie, është një fyerje që nuk duhej të ...
Read more Comments Off on Veseli: Fyerja e ambasadorit Delawie nuk do të duhej të ndodhte nga njerëz që i kanë dhënë shumë Kosovës
Kryesore Lajme

Pacolli sqaron vazhdimin e mandatit të përfaqësuesve diplomatik

Zëvendëskryeministri dhe shefi i diplomacisë së Kosovës, Behgjet Pacolli ka sqaruar se nxjerrjen e disa vendimeve, përmes të cilave u është vazhduar mandati përfaqësuesve diplomatik, është bërë në ...
Read more Comments Off on Pacolli sqaron vazhdimin e mandatit të përfaqësuesve diplomatik
Kryesore Lajme

‘Fyerja ndaj ambasadorit amerikan Delawie, kulmi i turpit’

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ismet Beqiri, përmes një postimi në rrjetin social facebook ka thënë se fyerja që i është bërë ambasadorit amerikan, Greg Delawie, është ...
Read more Comments Off on ‘Fyerja ndaj ambasadorit amerikan Delawie, kulmi i turpit’
Kryesore Lajme

Fillon rrënimi i shtëpive në Shipitullë, rezistojnë banorët

Sot ka nisur rrëzimi i shtëpive në lagjen Mirena në Shipitullë të Obiliqit, derisa disa banorë kanë rezistuar për shkak se ende nuk kanë arritur të nënshkruajnë kontratat ...
Read more Comments Off on Fillon rrënimi i shtëpive në Shipitullë, rezistojnë banorët
Kryesore Lajme

Rrjeti i OJQ-ve AVONET: Nasim Haradinaj t’i kërkojë falje publike ambasadorit Delawie

Rrjeti i OJQ-ve AVONET, me shqetësim ka marrë reagimin e nënkryetarit të OVL-së së UÇK-së, Nasim Haradinaj, duke e quajtur ambasadorin amerikan Greg Delawie një palaço. AVONET kërkon ...
Read more Comments Off on Rrjeti i OJQ-ve AVONET: Nasim Haradinaj t’i kërkojë falje publike ambasadorit Delawie
Kryesore Lajme

Ambasadori Ismaili vizitë zyrtare në parlamentin e Kroacisë

Drejtori i Përgjithshëm i Akademisë Diplomatike të Republikës së Kosovës, ambasadori Beqir Ismaili, qëndroi në një vizitë zyrtare dy-ditore në Kroaci, shkruan Kosova Post. Në kuadër të kësaj ...
Read more Comments Off on Ambasadori Ismaili vizitë zyrtare në parlamentin e Kroacisë
Kryesore Lajme

Lëvizja për Musliun: Idealist që e ka dashur lirinë më shumë se jetën

Shoqata Lëvizja ka shprehur ngushëllime familjes Musliu, me rastin e ndarjes nga jeta të veprimtarit të dalluar Jonuz Musliu. Me këtë rast, Shoqëria Lëvizja i shpreh ngushëllimet më ...
Read more Comments Off on Lëvizja për Musliun: Idealist që e ka dashur lirinë më shumë se jetën