August 14, 2018
Lajme

Lajme

Kryesore Lajme

Çështja e ‘korrigjimit të kufijve’ mund të cenojë popullaritetin e Vuçiqit dhe Thaçit

Analistët thonë se retorika e fundit e nxehtë mbi ndryshimin e mundshëm të kufijve do të ndikojë në popullaritetin e presidentit serb Aleksandar Vuçiq dhe të homologut të ...
Read more Comments Off on Çështja e ‘korrigjimit të kufijve’ mund të cenojë popullaritetin e Vuçiqit dhe Thaçit
Kryesore Lajme

Harta e Kosovës shfaqet në qiell,ish presidenti Bujar Nishani publikon foton: Edhe Zoti e shkroi me dorë t’vet

Ish-presidenti i Shqipërisë Bujar Nishani ka publikuar në rrjetin social ‘Facebook’ një foto ku siç shihet një pjesë e reve  mbi territorin e Kosovës është shfaqur ngjashëm me ...
Read more Comments Off on Harta e Kosovës shfaqet në qiell,ish presidenti Bujar Nishani publikon foton: Edhe Zoti e shkroi me dorë t’vet
Kronika e zezë Lajme

Gjuajtje me armë në Prizren, dy të plagosur

Dy persona kanë pësuar lëndime trupore pasi një person ka shtënë me armë zjarri. Sipas policisë, deri të lëndimi i personave ka ardhur pas një mosmarrëveshje që kishin ...
Read more Comments Off on Gjuajtje me armë në Prizren, dy të plagosur
Kryesore Lajme

S’ka ndërprerje të punimeve në rrugën Deçan-Plavë, po ndërtohet jashtë zonës së mbrojtur

Punimet në rrugën Deçan-Plavë po vazhdojnë ashtu siç janë paraparë, megjithë vërejtjet dhe presionin e vazhdueshëm nga akterë të ndryshëm se është ndërhyrë në një zonë të mbrojtur. ...
Read more Comments Off on S’ka ndërprerje të punimeve në rrugën Deçan-Plavë, po ndërtohet jashtë zonës së mbrojtur
Kronika e zezë Lajme

Zhduket një femër në Prishtinë

Një femër është raportuar e zhdukur në Prishtinë. Rasti është paraqitur në polici dhe sipas njoftimit ajo është larguar nga shtëpia që nga data 11.08.2018 në ora në ...
Read more Comments Off on Zhduket një femër në Prishtinë
Kryesore Lajme

Kryekuvendari Kadri Veseli merr iniciativë të kthej në Kosovë eshtrat e Hasan Prishtinës (Foto)

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, përmes një postimi në facebook, ka kujtuar  Hasan Prishtinën në 85 vjetorin e vdekjes. Për më tepër Veseli në këtë postim ...
Read more Comments Off on Kryekuvendari Kadri Veseli merr iniciativë të kthej në Kosovë eshtrat e Hasan Prishtinës (Foto)
Kryesore Lajme

Takimi i presidentëve afër, konsensusi larg

Presidentët Thaçi dhe Vuçiq pritet të takohen në fillim të muajit të ardhshëm në Bruksel në kuadër të fazës finale të dialogut me Serbinë, mirëpo partitë opozitare në ...
Read more Comments Off on Takimi i presidentëve afër, konsensusi larg
Kryesore Lajme

Vizat, ‘nën hije’ të kufijve

Procesi i liberalizimit të vizave me BE-në ka mbetur “nën hije” të iniciativës së fundit të presidentit Hashim Thaçi për bashkimin e Luginës me Kosovën. Ka kaluar një ...
Read more Comments Off on Vizat, ‘nën hije’ të kufijve
Kryesore Lajme

Arsyeja banale e vrasjes së 8 personave në Vlorë nga Ritvan Zykaj

Arsyeja që shkaktoi tragjedinë e tetëfishtë në familjen Zykaj ,në Resulaj të Vlorës, duket se ka qenë konflikti për humbjen e disa pulave të detit. Një nga viktimat, ...
Read more Comments Off on Arsyeja banale e vrasjes së 8 personave në Vlorë nga Ritvan Zykaj
Kryesore Lajme

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Nga mesi i javës fusha të presionit të ulët nga Atlantiku verior do të depërtojnë mbi rajon, ku sërish pritet të favorizojnë mot jostabil me reshje lokale shiu ...
Read more Comments Off on Parashikimi i motit për ditën e sotme