November 17, 2018
Magazinë

Magazinë

Magazinë

Tha se i ka fobi njerëzit jo të bukur, flet Aurela Hoxha: Këtë e thonë libra të shenjtë

Aurela Hoxha ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave së fundmi për shkak të deklaratës së saj në “Pop culture”. Aurela u shpreh se që kur ka qenë ...
Read more Comments Off on Tha se i ka fobi njerëzit jo të bukur, flet Aurela Hoxha: Këtë e thonë libra të shenjtë
Magazinë

Dikur e tallnin, pas operacioneve plastike 24-vjeçarja i bën meshkujt të flasin me veten

Dikur në shkollë e tallnin shumë për pamjen e saj, saqë 24-vjeçarja Celine Centino nga Zvicra justifikohej asokohe sikur ishte sëmurë që të mos shkonte në mësim. Ajo ...
Read more Comments Off on Dikur e tallnin, pas operacioneve plastike 24-vjeçarja i bën meshkujt të flasin me veten
Magazinë

Mimoza Shkodra flet për herë të parë për ndarjen, çudit me deklaratën për Seldin

Ndarja e Seldit dhe Mimozës ka qenë prej muajsh një nga temat më të komentuara të shtypit rozë. Kjo për shkak se çifti u nda krejt papritur në ...
Read more Comments Off on Mimoza Shkodra flet për herë të parë për ndarjen, çudit me deklaratën për Seldin
Lajme Magazinë

Dua Lipa dhe Bebe Rexha mahnitin me paraqitjen e tyre në Kanë, takojnë njëra-tjetrën në eventin “NRJ Hit Music Only”

Në qytetin Kanë të Francës po zhvillohet evenimenti i njohur, “NRJ Hit Music Only”. Pjesë në këtë mbrëmje po marrin edhe dy këngëtaret shqiptare me renome ndërkombëtare, Dua ...
Read more Comments Off on Dua Lipa dhe Bebe Rexha mahnitin me paraqitjen e tyre në Kanë, takojnë njëra-tjetrën në eventin “NRJ Hit Music Only”
Magazinë

Dasma me veshje tradicionale i la gojë hapur të gjithë shqiptarët

Verën që lam pas, kemi parë shumë dasma e ahengje të ndryshme në Kosovë, por që pothuajse të gjitha prej tyre ishin të ngjashme më njëra tjetrën, shkruan ...
Read more Comments Off on Dasma me veshje tradicionale i la gojë hapur të gjithë shqiptarët
Magazinë

Genc Leka rrëmben zemrat e të gjithëve me baladën ‘Shko’ (Video)

Vjeshta njihet si sezona e këngëve të zhanrit baladë, e një gjë e të tillë nuk i ka ikur as këngëtarit nga Gjilani, Genc Leka, shkruan Kosova Post. ...
Read more Comments Off on Genc Leka rrëmben zemrat e të gjithëve me baladën ‘Shko’ (Video)
Magazinë

Këngëtarët nga Mitrovica sjellin këngën që t’i mbush syt me lotë (Video)

Këngëtarët nga Mitrovica, Gili, Linda Teuta, Enisi dhe Vullneti, kane bërë një këngë për vendlindjen e tyre Mitrovicën. Kënga është emocionale dhe t’i mbush syt me lotë derisa ...
Read more Comments Off on Këngëtarët nga Mitrovica sjellin këngën që t’i mbush syt me lotë (Video)
Lajme Magazinë

Ky fëmijë nga Kosova habit zvicrranët, bënë simbolin e shqiponjës institktivisht ( Video)

Simboli i Shqiponjës bëri bujë të madhe sidomos në ndeshjen Zvicërr-Serbi ku djemtë e Kosovës që luajn për Kombëtaren e Zvicrrës, Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri bënë simbolin ...
Read more Comments Off on Ky fëmijë nga Kosova habit zvicrranët, bënë simbolin e shqiponjës institktivisht ( Video)
Magazinë

Këngëtarja shqiptare Saranda Krasniqi theu rekord klikimesh me këngë kushtuar vajzave

Edhe pse kohërat kanë ndryshuar, martesa e vajzave si proces i largimit nga shtëpia ku kan lindur vazhdon të jetë një çështje e ndjeshme për prinderit,shkruan Kosova Post. ...
Read more Comments Off on Këngëtarja shqiptare Saranda Krasniqi theu rekord klikimesh me këngë kushtuar vajzave
Magazinë

Saranda Krasniqi vulos themelet e vuajtjeve të banorëve të Krushës me këngën ‘Fol moj tokë’

Edhe pas 20 vitesh nga përfundimi i luftës së Kosovës, kohë pas kohë nuk hezitohet që në mënyra të ndryshme artistike të tregohen dhe përkujtohen vuajtjet e qytetarëve ...
Read more Comments Off on Saranda Krasniqi vulos themelet e vuajtjeve të banorëve të Krushës me këngën ‘Fol moj tokë’