July 16, 2018
Rajon

Rajon

Kryesore Lajme Rajon

Vuçiq: Nuk kam besim tek Prishtina

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se do të bëjë çmos për të zgjidhur problemet që ekzistojnë për 100 vjet dhe njoftoi se qytetarët do të vendosin ...
Read more Comments Off on Vuçiq: Nuk kam besim tek Prishtina
Lajme Rajon

I jepet lamtumira çiftit të ekzekutuar në Shkodër

Dhjetëra banorë të Shkodrës dhe të afërm përcollën për në banesën e fundit çiftin e vrarë të dielën në prani të fëmijës së tyre. Ceremonia mortore për ish-policin ...
Read more Comments Off on I jepet lamtumira çiftit të ekzekutuar në Shkodër
Kryesore Lajme Rajon

Ambasadori kinez: Kosova është Serbi

Ambasadori i Kinës në Beograd Li Manchang ka deklaruar se Kosova për Pekinin është Serbi dhe kështu do të mbetet. “Kina si anëtare e Këshillit të Sigurimit të ...
Read more Comments Off on Ambasadori kinez: Kosova është Serbi
Rajon

Mickoski: Zgjedhje të parakohshme parlamentare, pastaj NATO dhe BE

Mesazhe të forta drejtoi partia opozitare OBRM-PDUKM-ja në marshin protestues në Kavadar. Në asnjërin moment nuk e përmendi referendumin, Hristijan Mickoski ta se qeveria e ka humbur ndërgjegjen ...
Read more Comments Off on Mickoski: Zgjedhje të parakohshme parlamentare, pastaj NATO dhe BE
Kryesore Rajon

Detaji tronditës, ish-polici mbrojti me trup djalin dhe gruan nga plumbat

Janë zbardhur detaje të reja për ekzekutimin e sotëm të ish-policit Boran Berçama dhe partneres së tij Silvi Ndoci, në Shkodër. Ata jetonin prej 7 muajsh në katin ...
Read more Comments Off on Detaji tronditës, ish-polici mbrojti me trup djalin dhe gruan nga plumbat
Kryesore Lajme Rajon

Analisti rus: Ndarja e Kosovës nuk është zgjidhja

Marrëveshja përfundimtare me ndarjen e Kosovës nuk do të ishte diçka pozitive pasi nuk do të pranohej nga të dyja palët. Kështu po thotë analisti rus, Stanislav Bishok. ...
Read more Comments Off on Analisti rus: Ndarja e Kosovës nuk është zgjidhja
Kryesore Lajme Rajon

Dialogu Kosovë-Serbi, temë kryesore në takimin e Vuçiqit me presidentin e Francës

Para Brukselit presidenti serb, Aleksandar Vuçiq do ta ketë destinacion Parisin. Të martën, një ditë para takimit me Thaçin, presidenti serb do të takohet me homologun e tij ...
Read more Comments Off on Dialogu Kosovë-Serbi, temë kryesore në takimin e Vuçiqit me presidentin e Francës
Kronika e zezë Lajme Rajon

Zbardhen detaje të reja për vrasjen burrë e grua (Video)

Detaje të reja janë zbardhur nga krimi i rëndë në Shkodër, ku janë ekzekutuar burrë e grua. Burhan Breçani dhe bashkëshortja e tij janë vrarë brenda makinës së ...
Read more Comments Off on Zbardhen detaje të reja për vrasjen burrë e grua (Video)
Kryesore Rajon

Publikohet biseda mes Zaevit dhe Tsipras, ja çfarë kanë biseduar

Një pjesë e bisedës telefonike mes kryeministrave Alexis Tsipras dha Zoran Zaev ditë kur u arrit marrëveshja për emrin dhe inserte nga nënshkrimi i marrëveshjes në Prespë, janë ...
Read more Comments Off on Publikohet biseda mes Zaevit dhe Tsipras, ja çfarë kanë biseduar
Rajon

Trembëdhjetë emigrantë ilegal kapen në autostradën Kumanovë-Tabanoc

Pjesëtarët e Policisë Kufitare kanë kapur 13 emigrantë nga Iraku pardje në mëngjes në afërsi të pompës së benzinës në autostradën Kumanovë-Tabanoc. Emigrantët janë kapur pas njohurive të ...
Read more Comments Off on Trembëdhjetë emigrantë ilegal kapen në autostradën Kumanovë-Tabanoc