October 21, 2018
Rajon

Rajon

Kryesore Rajon

E akuzoi se bleu këmishë prej 23 mijë dollarësh, vjen reagimi i ashpër i Ramës ndaj Berishës

Ja që kryeministri Rama nuk meret vetëm me komentet e qytetarëve, por edhe me statuset e Berishës. Ky i fundit tashmë e ka kthyer në trend komentet e ...
Read more Comments Off on E akuzoi se bleu këmishë prej 23 mijë dollarësh, vjen reagimi i ashpër i Ramës ndaj Berishës
Kryesore Rajon

Cipras: Marrëveshja e Prespës është mundësi e vetme dhe e pazëvendësueshme për të dy popujt

Nuk ka zgjidhje alternative për anëtarësim të vendit fqinj në NATO dhe në BE, Marrëveshja e Prespës është mundësi e vetme dhe e pazëvendësueshme për të dy popujt, ...
Read more Comments Off on Cipras: Marrëveshja e Prespës është mundësi e vetme dhe e pazëvendësueshme për të dy popujt
Rajon

Basha akuzon Ramën për tenderë, tregon si janë vjedhur paratë e shqiptarëve

Kryetari i Partisë Demokratike në Shqipëri, ka publikuar sot një video për të treguar se si sipas tij janë vjedhur paratë e shqiptarëve përmes tenderave. Lulzim Basha shkruan ...
Read more Comments Off on Basha akuzon Ramën për tenderë, tregon si janë vjedhur paratë e shqiptarëve
Kryesore Rajon

Bushati: Normalizimi i raporteve Kosovë-Serbi, nuk zëvendësohet me raportet Shqipëri-Serbi

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, në konferencën “Serbët dhe shqiptarët”, të mbajtur të mërkurën në Tiranë, ka sulmuar politikën serbe duke thënë se në lidhje me Kosovën ka ...
Read more Comments Off on Bushati: Normalizimi i raporteve Kosovë-Serbi, nuk zëvendësohet me raportet Shqipëri-Serbi
Lajme Rajon

Familjet shqiptare me borxhe, shpenzimet janë rritur më shumë se të ardhurat

Rreth 28% e familjeve shqiptare rezultojnë me borxhe në pjesën e parë të vitit 2018 ndërsa është rritur me 5% kredia konsumatore.Sipas raportit të Bankës së Shqipërisë, kjo ...
Read more Comments Off on Familjet shqiptare me borxhe, shpenzimet janë rritur më shumë se të ardhurat
Lajme Rajon

Policia turke vazhdon trajnimet për punonjësit e policisë shqiptare

Policia Kombëtare e Republikës së Turqisë vazhdon kurset e trajnimit për punonjësit e Policisë së Shqipërisë në fusha të ndryshme, ku trajnimi i fundit ishte për çështjet e ...
Read more Comments Off on Policia turke vazhdon trajnimet për punonjësit e policisë shqiptare
Kryesore Lajme Rajon

Veseli pas takimit me Xhaferin: S’do lejojmë asnjë precedent negativ në marrëveshjen me Serbinë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli, sot ka qëndruar për vizitë zyrtare në Maqedoni, ku ka realizuar takim me homologun e tij Talat Xhaferi. Pas përfundimit të ...
Read more Comments Off on Veseli pas takimit me Xhaferin: S’do lejojmë asnjë precedent negativ në marrëveshjen me Serbinë
Kryesore Lajme Rajon

Qeveria në Maqedoni nuk përfill gjuhën shqipe

Akreditimet një gjuhësore dhe jopraktike nga tani do të jenë leja e vetme e punonjësve të mediave për në Qeveri, nëpër ministri dhe nëpër institucione të tjera të ...
Read more Comments Off on Qeveria në Maqedoni nuk përfill gjuhën shqipe
Kryesore Lajme Rajon

Presidenti serb: Ekziston frikë e madhe nga konflikti

 Kryeministri serb, Aleksandar Vuçiq thotë se ekziston frika nga konfliktet për shkak të interesave të kundërta të fuqive të mëdha në rajonin e Ballkanit. Ai, siç njofton portali ...
Read more Comments Off on Presidenti serb: Ekziston frikë e madhe nga konflikti
Kryesore Lajme Rajon

Rëndësia e votës shqiptare në referendumin për emrin e Maqedonisë

Në kushte kur dominon fushata e mbështetësve të referendumit, ndërsa partia kryesore e opozitare VMRO-DPMNE, vendimin se si duhet të veprojnë në lidhje me referendumin ua la qytetarëve, ...
Read more Comments Off on Rëndësia e votës shqiptare në referendumin për emrin e Maqedonisë