October 19, 2018
Rajon

Rajon

Kryesore Lajme Rajon

Brnabiq në vend të Vuçiqit në Nju Jork, takimi i Thaçit me Trump një ‘goditje e madhe’ për Serbinë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq definitivisht nuk do të përfaqësojë Serbinë, javën e ardhshme, në sesionin vjetor të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së. Në vend të tij, siç ...
Read more Comments Off on Brnabiq në vend të Vuçiqit në Nju Jork, takimi i Thaçit me Trump një ‘goditje e madhe’ për Serbinë
Kryesore Lajme Rajon

Si u lirua nga burgu nipi i Enver Hoxhës, ky është vendimi

Zbardhet vendimi i cili liroi nga burgu, nipin e Enver Hoxhës, Ermal Hoxha. Më datë 13 shtator është firmosur vendimi i cili mban firmën e e gjyqtarit të ...
Read more Comments Off on Si u lirua nga burgu nipi i Enver Hoxhës, ky është vendimi
Kryesore Lajme Rajon

Ja çfarë thotë ish-zëvendëskryeministri i Serbisë, Trajkoviq për Aleksander Vuçiqin

Presidenti i Forumit Nacional Serb (SNF) dhe ish-zëvendëskryeministri i Qeverisë së Serbisë, Momçillo Trajkoviq konsideron se vizita e fundit e presidentit, Aleksandër vuçiq në Kosovë, ishte dekurajuese për ...
Read more Comments Off on Ja çfarë thotë ish-zëvendëskryeministri i Serbisë, Trajkoviq për Aleksander Vuçiqin
Kryesore Lajme Rajon

Cilat janë kryeveprat e Milosheviqit, sipas Daçiqit?

Pas kryetarit të Serbisë Aleksandar Vuçiq, i cili, tek Ura e Ibrit Slobodan Milosheviqin e quajti lider të madh, për “meritat” e ish- kasapit të Ballkanit e të ...
Read more Comments Off on Cilat janë kryeveprat e Milosheviqit, sipas Daçiqit?
Kryesore Lajme Rajon

Jeremiq: Serbia do të kufizohet me Shqipërinë e madhe

Ish shefi i diplomacisë serbe Vuk Jeremiq parasheh se në një të ardhmet ë afërt Serbia do ta ketë në kufi Shqipërinë e madhe. Sipas tij, pjesë e ...
Read more Comments Off on Jeremiq: Serbia do të kufizohet me Shqipërinë e madhe
Kryesore Lajme Rajon

Mattis mbërrin në Shkup, pritet në mënyrë solemne nga kryeministri Zaev

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, James Normal Mattis, ka mbërritur në Shkup, ku ka filluar takimin me kryeministrin e vendit, Zoran Zaev dhe ministren e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska, raporton ...
Read more Comments Off on Mattis mbërrin në Shkup, pritet në mënyrë solemne nga kryeministri Zaev
Kryesore Lajme Rajon

Mitchell dhe Mogherini në Shkup, në mbështetje të referendumit për emrin

Ndihmëssekretari amerikan i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell, viziton sot Maqedoninë. Ditëve të fundit, personalitete të larta amerikane dhe evropiane kanë qëndruar në Shkup për ...
Read more Comments Off on Mitchell dhe Mogherini në Shkup, në mbështetje të referendumit për emrin
Kryesore Lajme Rajon

Kusari e Deda në Bujanovc: Lugina e Preshevës të jetë pjesë e bisedimeve

Dy deputetët e Kuvendit të Republikës së Kosovës, Ilir Deda dhe Mimoza Kusari-Lila, janë takuar sot me kryetarin e komunës së Bujanovcit, Shaip Kamberin, me të cilin kanë ...
Read more Comments Off on Kusari e Deda në Bujanovc: Lugina e Preshevës të jetë pjesë e bisedimeve
Kryesore Lajme Rajon

Zaev thërret liderët e rajonit: Të bëhemi bashkë për paqen!

Kryeministri Zoran Zaev, gjatë konferencës së përbashkët me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, ka përshëndetur dialogun ndërmjet Prishtinës dhe të Beogradit. Ai ka vlerësuar se arritja e marrëveshjes ...
Read more Comments Off on Zaev thërret liderët e rajonit: Të bëhemi bashkë për paqen!
Kryesore Lajme Rajon

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi vizitë pune në Shkup, takohet me kryeministrin Zaev

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, i cili sot qëndron për vizitë pune në Republikën e Maqedonisë, para platosë së Qeverisë u prit nga kryeministri i vendit Zoran Zaev. ...
Read more Comments Off on Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi vizitë pune në Shkup, takohet me kryeministrin Zaev