17 January, 2019 15:05
Sociale

Sociale

Lajme Sociale

Nuk është me rëndësi pasuria sa është menaxhimi i saj, me pretekst, Holanda dhe Sudani!

Kështu ka thënë Omer Berisha, shqiptari nga Maqedonia, ish imami i xhamisë “Bujaria” në Linz të Austrisë, raporton Kosova Post. Omer Berisha është i njohur me statuset e ...
Read more Comments Off on Nuk është me rëndësi pasuria sa është menaxhimi i saj, me pretekst, Holanda dhe Sudani!
Botë Kryesore Lajme Sociale Uncategorized

Kina vazhdon t’i mbyllë xhamitë, kësaj radhe për “edukim fetar të paligjshëm”!

Në Kinë vazhdon presioni mbi muslimanët e atjeshëm. Raportohet edhe për burgosje. Kosova Post ka shkruar disa herë mbi gjendjen e muslimanëve në Kinë. Kësaj radhe, zyrtarë kinez ...
Read more Comments Off on Kina vazhdon t’i mbyllë xhamitë, kësaj radhe për “edukim fetar të paligjshëm”!
Intervistë Kosovë Kryesore Lajme Magazinë Sociale

EKSKLUZIVE: Në familjen e Blendit Fevziut, gazetari na flet për festat dhe projektet!

Sapo dera hapet, një vajzë e vogël bionde, me fustan jeshil e me flokë të mbledhura i afrohet të atit krejt natyrshëm. Vrapon nëpër sallon dhe duket sikur ...
Read more Comments Off on EKSKLUZIVE: Në familjen e Blendit Fevziut, gazetari na flet për festat dhe projektet!
Lajme Shëndetësi Sociale

Për ata që s’kanë problem me kolestrol; Suxhuk i pjekur me kërpudha e me djathë!

Kombinim i mrekullueshëm i shijes! Përbërësit: – 1 kungull i vogël, – 5 copë suxhukë, – Pak vaj, – 6 patate të ziera, – 300 g kërpudha të ...
Read more Comments Off on Për ata që s’kanë problem me kolestrol; Suxhuk i pjekur me kërpudha e me djathë!
Kosovë Kryesore Lajme Sociale

Shifra alarmante të fishekzjarrëve për Vitin e Ri; sivjet katër herë më shumë se vitin e kaluar!

153.772 kilogram është sasia e fishekzjarre dhe mjeteve tjera piroteknike që do ta ‘ndezin’ Kosovën në këtë natë të Vitit të Ri. Tonelata barot helmues do të hidhet ...
Read more Comments Off on Shifra alarmante të fishekzjarrëve për Vitin e Ri; sivjet katër herë më shumë se vitin e kaluar!
Kryesore Lajme Rajon Sociale

Kumarhanet (lojërat e fatit): Ja vendimet e Shqipërisë, i lumtë shtetit shqiptar!

Shqipëria përfundimisht po tregohet konsistente deri në fund të mbyllë të gjitha llojet e kumarhaneve (lojërat e fatit), vende këto ku janë harxhuar me miliona e miliona euro ...
Read more Comments Off on Kumarhanet (lojërat e fatit): Ja vendimet e Shqipërisë, i lumtë shtetit shqiptar!
Botë Kryesore Lajme Rajon Sociale

Pas Tiranës edhe Roma ndalon fishekzjarrët për Vitin e Ri, po Prishtina…?

Duket se sivjet shumë qytete të mëdha në botë po ndalojnë fishekzjarret për natën e Vitit të Ri. Kështu, pas Tiranës, sot edhe kryeqyteti italian Roma ka vendosur ...
Read more Comments Off on Pas Tiranës edhe Roma ndalon fishekzjarrët për Vitin e Ri, po Prishtina…?
Kryesore Lajme Sociale

TIKA rikonfirmon gatishmërinë për ndërtimin e çerdhes në qendër të Gjilanit

Sipas lajmit të Zyrës për Informim të Komunsës së Gjilanit të publikuar në Ueb-faqen e tyre, Organizata Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim (TIKA) ka ofruar gatishmërinë për mbështetjen ...
Read more Comments Off on TIKA rikonfirmon gatishmërinë për ndërtimin e çerdhes në qendër të Gjilanit
Intervistë Kryesore Lajme OP / ED Sociale

EKSKLUZIVE: Grabitjet me armë janë rezultat edhe i lojërave të fatit dhe kumarhaneve tjera!

KosovaPost sot ka intervistuar ekskluzivisht sociologun Avni Rudaku, rreth fenomenit të grabitjeve me armë, pasi që ngjarje të tilla kanë tronditur mbarë opinionin publik, institucionet e shtetit dhe ...
Read more Comments Off on EKSKLUZIVE: Grabitjet me armë janë rezultat edhe i lojërave të fatit dhe kumarhaneve tjera!
Lajme Sociale

Suma: Paratë e dekorimeve të qytetit për festat e fundvitit do të shkojnë për të varfërit

Komuna e Hanit të Elezit nuk do të zbukurohet për festat e fundvitit. Kështu ka vendosur kryetari i saj, Rufki Suma. Suma shprehet se “Paratë e dekorimit të ...
Read more Comments Off on Suma: Paratë e dekorimeve të qytetit për festat e fundvitit do të shkojnë për të varfërit