September 22, 2018
Sport

Sport

Sport

Lojtarët që i do e gjithë Evropa, po nënshkruajnë kontrata të reja

Tottenhami ka marr lajmin e vitit. Skuadra angleze është njoftuar nga Christian Eriksen, Toby Alderëeireld dhe Danny Rose, se duan që t’i vazhdojnë kontratat. Tottenhami e kishte për ...
Read more Comments Off on Lojtarët që i do e gjithë Evropa, po nënshkruajnë kontrata të reja
Sport

Joshua vs Povetkin – Koha kur fillon dueli dhe detaje për duelin e kategorisë së rëndë

Anthony Joshua dhe Alexander Povetkin do të përballen në meçin e radhës për titujt e kategorisë së rëndë të boksit botëror. Joshua do të mbrojë titujt e tij ...
Read more Comments Off on Joshua vs Povetkin – Koha kur fillon dueli dhe detaje për duelin e kategorisë së rëndë
Sport

Kosovari mposhtet në çerekfinale nga Smagulov

Akil Gjakova është ndalur në çerekfinale të Kampionatit Botëror të Xhudos, Baku 2018. Xhudisti nuk arriti të triumfojë ndaj Zhansay Smagulov nga Kazakistani në kategorinë deri 73 kilogramë. ...
Read more Comments Off on Kosovari mposhtet në çerekfinale nga Smagulov
Sport

Ylli i madh e paralajmëron Arsenalin pas fitores në Evropa Ligë

Bernd Leno ka debutuar mbrëmë me Arsenalin në Evropa Ligë. Por, portieri gjerman është shprehur i frustruar që debutimi i tij ka zgjatur më shumë se gjashtë javë. ...
Read more Comments Off on Ylli i madh e paralajmëron Arsenalin pas fitores në Evropa Ligë
Sport

Kjo është arsyeja pse Shaqiri nuk shkon në Beograd

Pas artikullit të “Goal.com” kur renditeshin disa arsye që pse Xherdan Shaqirit mund të mos udhëtojë në Beograd për sfidën ndaj Cervena Zvezdës, nuk mund të mungonte reagimi ...
Read more Comments Off on Kjo është arsyeja pse Shaqiri nuk shkon në Beograd
Sport

Shikojeni çfarë ndodhi mes Joshua dhe Povetkin (Video)

Anthony Joshua dhe Alexander Povetkin janë paraqitur në matje para duelit të së shtunës mbrëma. Të dy luftarët e ringut janë paraqitur në matje një ditë para meçit ...
Read more Comments Off on Shikojeni çfarë ndodhi mes Joshua dhe Povetkin (Video)
Sport

Shikoni si duket Messi me ‘Look-un’ e ri (Foto)

Lionel Mesi ka vendosur që të ndryshojë sërish “look-un” e tij. Argjentinasi ka vendosur që ta heq mjekrën e gjatë të cilën e mbante prej shumë kohësh. Ndërkohë ...
Read more Comments Off on Shikoni si duket Messi me ‘Look-un’ e ri (Foto)
Sport

Dy arbitrat flasin nga studiot: Ja çfarë meritonte Ronaldo për gjestin që bëri

Kartoni i kuq i Ronaldos zbehu bukurinë e fitores 2-0 të Juventusit në “Mestalla” ndaj Valencias. Por vendimi radikal i arbitrit për të ndëshkuar portugezin ka ngjallur reagime ...
Read more Comments Off on Dy arbitrat flasin nga studiot: Ja çfarë meritonte Ronaldo për gjestin që bëri
Sport

Messi apo Ronaldo? Ja kush është lojtari më i mirë në botë

Kevin Prince Boateng, i cili për momentin është duke luajtur për Sassuolon, por ka folur për dy yjet më të mëdhenj të futbollit: Leo Messi dhe Cristiano Ronaldo. ...
Read more Comments Off on Messi apo Ronaldo? Ja kush është lojtari më i mirë në botë
Sport

Arsenali i ‘pamëshirshëm’ ndaj ukrainasve, Higuain nderon Milanin (Video)

Milani e ka fituar me mjaft vështirësi ndeshjen e parë në Europa League përballë modestëve të Dudelange nga Luksemburgu. Ishte Higuain ai që zhbllokoi rezultatin në minutën e ...
Read more Comments Off on Arsenali i ‘pamëshirshëm’ ndaj ukrainasve, Higuain nderon Milanin (Video)