June 24, 2018
Sport

Sport

Sport

Dy Shqiponjat e Kosovës ‘eliminojnë’ Serbinë midis Rusisë (Video)

Zvicra e ka mposhtur Serbinë në ndeshjen më të bukur të viteve të fundit për popullin shqiptarë. Me katër shqiptarë titullarë, Zvicra ka arritur fitore me rezultat 2-1 ...
Read more Comments Off on Dy Shqiponjat e Kosovës ‘eliminojnë’ Serbinë midis Rusisë (Video)
Sport

Shaqiri dridh Serbinë, shënon golin e dytë

Xherdan Shaqiri ka shënuar golin e dytë ndaj Serbisë dhe ka festuar me shqiponje sikurse Granit Xhaka. Xhaka dhe Shaqiri mposhtin dy herë portën e Serbisë dhe pas ...
Read more Comments Off on Shaqiri dridh Serbinë, shënon golin e dytë
Sport

Xhaka e bombardon portën e Serbisë (Video)

Granit Xhaka e ka bombarduar portën e Serbisë duke realizuar një gol perlë në minutën e 52 të ndeshjes. Me një goditje të jashtëzakonshme, Xhaka e la në ...
Read more Comments Off on Xhaka e bombardon portën e Serbisë (Video)
Sport

Serbia kalon në epërsi pas pesë minutash lojë (Video)

Serbet kanë kaluar në avantazh përballë Zvicrës me anë të sulmuesit Mitroviç. Vetëm 5’ minuta u kanë mjaftuar atyre që të zhbllokojnë rezultatin, ku kanë kërcënuar disa herë ...
Read more Comments Off on Serbia kalon në epërsi pas pesë minutash lojë (Video)
Sport

Formacionet zyrtare Zvicër-Serbi, çka po ndodh kështu me futbollistët kosovar?

Zvicra e shqiptarëve do të zbresë në fushë për t’u përballur me Serbinë nga ora 20:00. Të pesë lojtarët me prejardhje shqiptare që përfaqësojnë Zvicrën do të jenë ...
Read more Comments Off on Formacionet zyrtare Zvicër-Serbi, çka po ndodh kështu me futbollistët kosovar?
Sport

Rrëfimi rrënqethës i Shaqirit për fëmijërin e vështirë: Jetonim në shtëpi të ftohtë

Xherdan Shaqiri dha një intervistë të gjatë për The Players Tribune. Në këtë intervistë shqiptari nga Kosova ka shpjeguar në detaje jetën e tij dhe karrierën sportive që ...
Read more Comments Off on Rrëfimi rrënqethës i Shaqirit për fëmijërin e vështirë: Jetonim në shtëpi të ftohtë
Sport

Nigeria dërgon një mesazh në Argjentinë: Ahmet Musa shënoi 2-0 kundër Islandës

Nigeria ka shënuar edhe golin e dytë përballë Islandës, ishte i njëjti autor që shënoi por këtë herë ishte më të vërtetë fantastik. Një shpërthim në krahun e ...
Read more Comments Off on Nigeria dërgon një mesazh në Argjentinë: Ahmet Musa shënoi 2-0 kundër Islandës
Sport

Brazili mposht Kosta Rikën në kohën shtesë

Brazili mundi Kosta Rikën me rezultatin 2-0 në Kampionatin Botëror Rusi 2018 në stadiumin e Shën Petersburgut, raporton Anadolu Agency (AA). Philippe Coutinho i Brazilit ishte heroi i ...
Read more Comments Off on Brazili mposht Kosta Rikën në kohën shtesë
Sport

Skandaloze: Gazetarët e Beogradit ‘i veshin’ me tesha serbe Shaqën dhe Behramin (Foto)

Inati ndaj kosovarëve të Zvicrës po vazhdon të theksohet edhe më shumë nga mediet beogradase, disa orë para fillimit të ndeshjes Serbi-Rusi, e vlefshme për kupën e botës ...
Read more Comments Off on Skandaloze: Gazetarët e Beogradit ‘i veshin’ me tesha serbe Shaqën dhe Behramin (Foto)
Sport

‘Çarten’ serbët pse Kosova bën tifo për Shaqirin

“Pamje shokuese në fshatin e lindjes së Shaqirit në Kosovë! Shqiptarët provokojnë ashpër serbët, në prag të ndeshjes me Zvicrën”, janë tituj që kanë pushtuar faqet e para ...
Read more Comments Off on ‘Çarten’ serbët pse Kosova bën tifo për Shaqirin