October 19, 2018
Tech

Tech

Tech

Taksi fluturues: ‘Do të revolucionarizojë aviacionin’

Vertical Aerospace, një kompani me qendër në Mbretërinë e Bashkuar, në vitin 2022, synon të shërbejë me  makinën fluturuese me shpejtësi deri në 300 kilometra në orë, përcjell ...
Read more Comments Off on Taksi fluturues: ‘Do të revolucionarizojë aviacionin’
Tech

Bie vlera e iPhone X, ja sa do të kushtoj tani

Vitin e kaluar u prezantuan tre modele të reja celularësh, iPhone 8, iPhone 8 plus dhe iPhone X. Në fillim ksihte shqetësime për cmimin prej 1000 paund të ...
Read more Comments Off on Bie vlera e iPhone X, ja sa do të kushtoj tani
Tech

Me 12 shtator Apple do t’i befasojë të gjithë

Ditën e nesërme të gjithë të apasionuarit pas produkteve të kompanisë “Apple” do të kenë mundësinë të shohin eventin më të madh të vitit. Eventi quhet ‘Gather Around’ ...
Read more Comments Off on Me 12 shtator Apple do t’i befasojë të gjithë
Tech

Agjencitë e lajmeve paralajmërojnë gjigantët e internetit për ‘copyright’

Shoqata e Agjencive Evropiane të Lajmeve (EANA) i bëri thirrje Google dhe Facebook që të paguajnë për përmbajtjen e lajmeve që ata përdorën, përcjell KosovaPost. Agjencitë kryesore të ...
Read more Comments Off on Agjencitë e lajmeve paralajmërojnë gjigantët e internetit për ‘copyright’
Tech

Ferrari përkujton viktimat e tragjedisë në Genova, ja çfarë shkruan në bolid

Ferrari nderon viktimat e tragjedisë në Genova. Ferrari u bën homazh viktimave të tragjedisë së Gjenovës, me rastin e Çmimit të Madh të Belgjikës. 10 ditë pas rrëzimit ...
Read more Comments Off on Ferrari përkujton viktimat e tragjedisë në Genova, ja çfarë shkruan në bolid
Tech

Del në shitje vetura e boksierit legjendar Muhamed Ali (Foto)

Spider Alfa Romeo 1976, i cili i përkiste boksierit legjendar Muhamed Ali, do të dalë në shitje në një ankand në Las Vegas. Një nga boksierët më të ...
Read more Comments Off on Del në shitje vetura e boksierit legjendar Muhamed Ali (Foto)
Tech

Apple mund të përdoret si pasaportë

Telefonat tanë janë kryesisht pajisje të personalizuara dhe në disa situata ata tashmë mund të përdoren për identifikim. Apple dëshiron që ky segment të rritet në një nivel ...
Read more Comments Off on Apple mund të përdoret si pasaportë
Tech

Facebook vjen me rregulla të reja, i befason të gjithë

Facebook së shpejti do të bëjë disa ndryshime në llogaritë më me ndikim që të verifikojnë se a janë vërtetë  ata që thonë se ata janë. Rregullat e ...
Read more Comments Off on Facebook vjen me rregulla të reja, i befason të gjithë
Tech

Facebook, iTunes dhe Spotify qëndrim të përbashkët kundër ‘gjuhës së urrejtjes’

Facebook, iTunes dhe Spotify hoqën nga platformat e tyre qindra publikime të InfoWars, markës Jones dhe teoricienit të komplotit Alex Jones, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë ...
Read more Comments Off on Facebook, iTunes dhe Spotify qëndrim të përbashkët kundër ‘gjuhës së urrejtjes’
Tech

Facebook po teston një buton ‘Create’ për reklama, ngjarje dhe mbledhje fondesh

Facebook po teston një buton të ri “Create” për versionin desktop të platformës, që i mundëson përdoruesve gjëra të tilla si të krijojnë një faqe të re në ...
Read more Comments Off on Facebook po teston një buton ‘Create’ për reklama, ngjarje dhe mbledhje fondesh