September 25, 2018
Uncategorized

Uncategorized

Kryesore Lajme Uncategorized

Endrit Shala pritet të bëhet ministër

Endrit Shala pritet të bëhet Ministër i Tregtisë, e Labinot Tahiri pret që Ferizaji të udhëheqë një ministri. Krahu i djathtë i Fatmir Limajt, Endrit Shala, pritet të ulet ...
Read more Comments Off on Endrit Shala pritet të bëhet ministër
Lajme Uncategorized

Këtë mot do ta kemi nesër

Instituti hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të mërkurën do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-10 gradë Celsius, ...
Read more Comments Off on Këtë mot do ta kemi nesër
Lajme Uncategorized

Haziri flet për iden qe ia mori Thaçi

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka thënë se idenë e bashkimit të Luginës së Preshevës me Kosovën e ka dhënë shtatë vjet më parë. “Prej 2011 unë kam ...
Read more Comments Off on Haziri flet për iden qe ia mori Thaçi
Lajme Uncategorized

Delawie përfundon mandatin ka këtë porosi për politikanët e Kosovës

Ambasadori i SHBA-së në Prishtinë, Greg Delawie, me rastin e përfundimit të mandatit të tij, ka porositur politikën kosovare që të qëndrojë jashtë proceseve gjyqësore duke thënë se ...
Read more Comments Off on Delawie përfundon mandatin ka këtë porosi për politikanët e Kosovës
Lajme Uncategorized

Pëson rënje ekonomia gjermane

Ekonomia gjermane mbetet në gjendje të mirë, pavarësisht një rënieje të lehtë në fillim të tremujorit aktual, sipas raportit mujor të bankës qendrore, Bundesbank në Frankfurt. Sipas Bundesbank, ...
Read more Comments Off on Pëson rënje ekonomia gjermane
Lajme Uncategorized

Këtë mot do ta kemi nesër në Kosovë

Nesër në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët, sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius, ndërsa ...
Read more Comments Off on Këtë mot do ta kemi nesër në Kosovë
Kryesore Lajme Uncategorized

E habitshme: Edhe kjo deputete në listën e veteranëve mashtrues

Prokuroria Speciale e Kosovës ka dërguar në Gjykatën Themelore në Prishtinë listën e plotë me 20 mijë emrat që cilësohen si veteranë mashtrues. Në këtë listë bën pjesë ...
Read more Comments Off on E habitshme: Edhe kjo deputete në listën e veteranëve mashtrues
Uncategorized

Haradinaj: Nga turpi që bëri ‘heroi’ nga sot jam me bashkëluftëtarët e mi të shpallur mashtrues, nuk jam veteran

Deputeti nga radhët e AAK-së në Kuvendin e Kosovës, njëherësh ish-pjesëtarë i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Daut Haradinaj është habitur me faktin se emrin e Rasim Vokshit e ...
Read more Comments Off on Haradinaj: Nga turpi që bëri ‘heroi’ nga sot jam me bashkëluftëtarët e mi të shpallur mashtrues, nuk jam veteran
Kryesore Lajme Uncategorized

Letër nga burgu, Sylejman Selimi ka këtë porosi për organizatorët e protestës

Ish-komandanti i UÇK-së Syleman Selimi dhe Jahir Demaku, janë deklaruar kundër mbajtjes së protestës të paralajmëruar nga një grup qytetarësh, për datën 19 shtator para Pallatit të Drejtësisë, ...
Read more Comments Off on Letër nga burgu, Sylejman Selimi ka këtë porosi për organizatorët e protestës
Lajme Uncategorized

KFOR-i arrin pranë protestuesve në Tërnavc, ja çka po ndodh

Tek protestuesit që kanë bllokuar segmentin rrugor Tërnavc-Klinë e Epërme, për të mos lejuar shkuarjen e Vuçiqit në Banjë, kanë arritur edhe forca të KFOR-it. Veriu.info raporton se ...
Read more Comments Off on KFOR-i arrin pranë protestuesve në Tërnavc, ja çka po ndodh