November 21, 2018
Uncategorized

Uncategorized

Lajme Uncategorized

Hamza: Nuk do marrim huamarrje që e fut vendin në borxh publik

Rritje të buxhetit do të ketë në të gjitha kategoritë ekonomike gjithashtu edhe në nivelin lokal, kështu u shpreh sot ministri i Financave Bedri Hamza duke folur rreth ...
Read more Comments Off on Hamza: Nuk do marrim huamarrje që e fut vendin në borxh publik
Kryesore Lajme Uncategorized

Si u shpenzuan paratë e lobimit për INTERPOL?

Qeveria e Kosovës ka ndarë buxhet prej më shumë se 1 milion euro për lobim për anëtarësimin në Organizatën Ndërkombëtare të Policisë – INTERPOL. Fondet milionëshe për lobim, ...
Read more Comments Off on Si u shpenzuan paratë e lobimit për INTERPOL?
Uncategorized

Ndryshojnë temperaturat nga nesër, flet eksperti i motit

Temperaturat nga nesër pritet të ndryshojnë, duke pësuar rënie. Reshjet e shiut në vendin tonë pritet të fillojnë që nga nesër, ndërsa në vendet kodrinore-malore pritet të ketë ...
Read more Comments Off on Ndryshojnë temperaturat nga nesër, flet eksperti i motit
Uncategorized

Këto lagje sonte do të mbesin pa energji elektrike

Prishtina Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit -Nuk ka Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it -Nuk ka Mirëmbajte të planifikuar Më 20.11.2018 në TS 35/10 kV Magziti do ...
Read more Comments Off on Këto lagje sonte do të mbesin pa energji elektrike
Kryesore Lajme Uncategorized

Gazetat serbe shprehin inatin e tyre: ‘Francezët ia shitën Thaçit vendin afër Putinit’ (Foto)

Gazetat serbe në ballinat e së hënës kryesisht merrem me ceremoninë e shënimit të 100 vjetorit të përfundimit të Luftës së Parë Botërore që u mbajt të dielën ...
Read more Comments Off on Gazetat serbe shprehin inatin e tyre: ‘Francezët ia shitën Thaçit vendin afër Putinit’ (Foto)
Uncategorized

Thaçi beson në marrëveshjen përfundimtare me Serbinë

Një ditë pas takimit me presidentin serb, Alekandër Vuçiq në Bruksel, presidenti Hashim Thaçi ka shpresë për arritjen e marrëveshjes përfundimtare me Serbinë. Thaçi, pas takimit me presidentin ...
Read more Comments Off on Thaçi beson në marrëveshjen përfundimtare me Serbinë
Shëndetësi Uncategorized

Këto janë efektet e lëngut të lakrës së kuqe për shëndetin

Lëngu i lakrës së kuqe është i jashtëzakonshëm për organizmin. Ai është i pasur me vitamina, minerale dhe antioksidantë të cilët forcojnë imunitetin, luftojnë sëmundjet dhe mbrojnë organet ...
Read more Comments Off on Këto janë efektet e lëngut të lakrës së kuqe për shëndetin
Lajme Uncategorized

Gashi paralajmëron publikimin e emrave që ndikuan në rastin e Sylejman Selimit

Vendimi i Gjykatës Supreme për që e refuzoi kërkesën e Sylejman Selimit për lirimin me kusht, ka shtyrë që ky i fundit përmes një letre të mos ketë ...
Read more Comments Off on Gashi paralajmëron publikimin e emrave që ndikuan në rastin e Sylejman Selimit
Uncategorized

MPJ kërkon nga BE-ja t’ia tërheq vëmendjen Serbisë për politikën që po përdorë

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës ka reaguar për politkën e jashtme që po zhvillon Serbia në lidhje me Kosovën me vendet që e kanë njohur dhe ...
Read more Comments Off on MPJ kërkon nga BE-ja t’ia tërheq vëmendjen Serbisë për politikën që po përdorë
Uncategorized

Gjobë deri në 40 mijë euro për shkelësit e të drejtave të punëtorëve në Kosovë

Mungesa e kontratave të punës, orari i stërzgjatur e pagesa jo e rregullta, janë disa nga shkeljet që iu bëhen punëtorëve në Kosovë. Mirëpo, të gjitha këto parashihen ...
Read more Comments Off on Gjobë deri në 40 mijë euro për shkelësit e të drejtave të punëtorëve në Kosovë