December 10, 2018
Video

Video

Intervistë Kryesore Lajme Video

Rexhep Selimi: ’Kosova të ecë përpara, Serbisë le ti dalë flaka’ (Video)

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi në një intervistë për Kosova Post, ka konfirmuar se Kosova po bënë ushtrinë e saj, jo në atë formë sikur, që është ...
Read more Comments Off on Rexhep Selimi: ’Kosova të ecë përpara, Serbisë le ti dalë flaka’ (Video)
Kryesore Lajme Video

Pse po mbahet ‘peng’ Marrëveshja për Tregëti të Lirë Kosovë – Turqi? (Video)

Kosova dhe Turqia para 6 vitesh kanë nënshkruar një marrëveshje për tregti të lirë ndërmjet dy vendeve e cila asnjëherë nuk është jetësuar në praktikë, kjo për shkak ...
Read more Comments Off on Pse po mbahet ‘peng’ Marrëveshja për Tregëti të Lirë Kosovë – Turqi? (Video)
Kryesore Lajme Video

Berisha: Kosova do ta formojë ushtrinë, nuk mund të mbetemi peng i Beogradit (Video)

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Zafir Berisha është i bindur se Formimi i Ushtrisë se Kosovës tashmë është në agjendë të institucioneve. Sipas tij Kosova duhet të ec ...
Read more Comments Off on Berisha: Kosova do ta formojë ushtrinë, nuk mund të mbetemi peng i Beogradit (Video)
Kryesore Lajme Video

Isufi: Ushtria e Kosovës do të jetë partner i NATO-s në mision për paqe në botë (Video)

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Ahmet Isufi, është shprehur i bindur se Kosova do ta votoj Ushtrinë e saj me 14 dhjetor. Sipas tij ...
Read more Comments Off on Isufi: Ushtria e Kosovës do të jetë partner i NATO-s në mision për paqe në botë (Video)
Ekonomi Kryesore Lajme Video

Bujqit paralajmërojnë: Kosova nuk do të mbulojë as 10 përqind të grurit vitin e ardhshëm

Federata Sindikale e Bujqve të Kosovës tash e një vit nuk ka marrë asnjë përgjigje lidhur me kërkesat e tyre për problemet që po vazhdojnë të jenë pengesë ...
Read more Comments Off on Bujqit paralajmërojnë: Kosova nuk do të mbulojë as 10 përqind të grurit vitin e ardhshëm
Kryesore Lajme Video

Ministri Shala i vendosur: Taksën nuk e heqim pavarësisht presionit ndërkombëtar

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala edhe një herë ka ripërsëritur qëndrimin e tij se taksa 100 për qind ndaj mallrave Serbe dhe atyre të Bosnje Hercegovinës ...
Read more Comments Off on Ministri Shala i vendosur: Taksën nuk e heqim pavarësisht presionit ndërkombëtar
Kryesore Lajme Video

Zeka: Brukseli na dënoi me mosliberalizim vetëm pse jemi myslimanë

Në debatin parlamentar për dështimin e liberalizimit të vizave, deputeti nga radhët e Nismës Socialdemokrate, Milaim Zeka, kritikoi kolegët e tij që, sipas tij, nuk po kanë guxim ...
Read more Comments Off on Zeka: Brukseli na dënoi me mosliberalizim vetëm pse jemi myslimanë
Kryesore Lajme Video

Kuvendi mbanë seancë të jashtëzakonshme (Video)

Pas mbledhjes se Kryesisë, kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli ka bërë të ditur se  sot në ora  16:00, do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ...
Read more Comments Off on Kuvendi mbanë seancë të jashtëzakonshme (Video)
Kryesore Lajme Video

Haradinaj beson se Hahn ia ‘huqi’ për vizat, thotë se ende ka shpresë

Qeveria e Kosovës nuk e sheh mashtrim faktin se BE ka vendosur që edhe më tutje të mbaj Kosovën e izoluar si të vetmin vend në Ballkan pa ...
Read more Comments Off on Haradinaj beson se Hahn ia ‘huqi’ për vizat, thotë se ende ka shpresë
Kryesore Lajme Video

Vetëvendosje: Kryeministër ndalni ‘plaçkitjet’ në Telekomin e Kosovës (Video)

Ekspertë të qështjes së eknomisë brenda Lëvizjes Vetëvendosje, kanë mbajtur konferenc për media kushtuar zhvillimeve të fundit të ndërmarrjes publike të Kosovës Telekom, ku u tha se premtimet ...
Read more Comments Off on Vetëvendosje: Kryeministër ndalni ‘plaçkitjet’ në Telekomin e Kosovës (Video)