October 18, 2018
Video

Video

Kryesore Lajme Video

Qytetarët e Prishtinës iu përgjigjen Haradinajt lidhur me identitetin e tyre fetar!

Qytetarët iu përgjigjen Haradinajt lidhur me identitetin e tyre fetar, deklarata e të cilit ishte se shqiptarët nuk janë mysliman, shkruan Kosova Post. Numër i madh i praktikuesëve ...
Read more Comments Off on Qytetarët e Prishtinës iu përgjigjen Haradinajt lidhur me identitetin e tyre fetar!
Kryesore Lajme Video

Djali i Salih Çekajt: Pjesëtarët e FARK-ut nuk janë fsheh në therra (VIDEO)

Është mbajtur sot Akademia Përkujtimore për rënien e heroit Sali Çekaj në Betejën e Kosharës ku në të cilën morën pjesë Kryeministri dhe Presidenti i Kosovës si dhe ...
Read more Comments Off on Djali i Salih Çekajt: Pjesëtarët e FARK-ut nuk janë fsheh në therra (VIDEO)
Kryesore Lajme Video

Panairit Ndërkombëtar ‘Prishtina 2018’: Kosova vend atraktiv për të bërë biznes (VIDEO)

Panairit Ndërkombëtar ‘Prishtina 2018’: Kosova vend atraktiv për të bërë biznes Nën organizim të Odës Ekonomike të Kosovës (OEK) dhe mbështetje nga Qeveria e Kosovës, sot është hapur ...
Read more Comments Off on Panairit Ndërkombëtar ‘Prishtina 2018’: Kosova vend atraktiv për të bërë biznes (VIDEO)
Kryesore Lajme Video

Ahmeti: Çfarë bëjmë ne sot nuk krahasohet me atë çka kanë bërë heronjtë (Video)

Zyrtarët  e Komunës së Prishtinës pas homazheve tek varrezat e dëshmoreve në Prishtinë kanë nderuar edhe heroin Zahir Pajazitin në Ditën e Dëshmoreve të Prishtinës, raporton Kosova Post. ...
Read more Comments Off on Ahmeti: Çfarë bëjmë ne sot nuk krahasohet me atë çka kanë bërë heronjtë (Video)
Kryesore Lajme Video

Azemi: Dren Kukaj me grupin e larguar të Vetëvendosjes po tentojnë të kapin NPB-n (Dokument+Video)

Egzon Azemi, Aksionar në Ndërmarrjen Publike Banesore sot ka dorëzuar një kërkesë në ministrinë e Zhvillimit Ekonomik përkatësisht në njësinë për monitorimin dhe politikat e ndërmarrjeve publike komunale, ...
Read more Comments Off on Azemi: Dren Kukaj me grupin e larguar të Vetëvendosjes po tentojnë të kapin NPB-n (Dokument+Video)
Intervistë Video

Selmanaj: Ne do ta rrëzojmë Qeverinë sepse e ka katandisë vendin (Video)

Deputeti i Grupit Parlamentar të LDK-së Driton Selmanaj, nuk e përjashton mundësinë e rrëzimit të kësaj Qeveria e cila sipas tij ka degraduar dhe nuk është e zonja ...
Read more Comments Off on Selmanaj: Ne do ta rrëzojmë Qeverinë sepse e ka katandisë vendin (Video)
Intervistë Video

Selimi porosi për Qeverinë: Vërteto se nuk je e varur nga Lista Serbe! (Video)

Deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi duke folur për zhvillimet e djeshme në veriun e Kosovës dhe arrestimin e Gjuriqit nga Policia e Kosovës ka thënë se një veprim ...
Read more Comments Off on Selimi porosi për Qeverinë: Vërteto se nuk je e varur nga Lista Serbe! (Video)
Botë Video

Ushtarët izraelitë i lëshojnë qentë fëmijës palestinez

Ambasada e Palestinës në Tiranë ka postuar në faqen e saj të Facebook-ut pajmet kur dy ushtarë izraelit i lëshojnë dy qentë një fëmije palestinezë që e shqyejnë ...
Read more Comments Off on Ushtarët izraelitë i lëshojnë qentë fëmijës palestinez
Video

Kujdestarja e lë dyvjeçarin jashtë për 20 minuta në minus 15 gradë celsius

Një djalë 2-vjeçar i ka kaluar plot 20 minuta para dyerve të çerdhes së tij, në temperatura të ulëta prej minus 15 gradë celsius, pasi kujdestarja e kishte ...
Read more Comments Off on Kujdestarja e lë dyvjeçarin jashtë për 20 minuta në minus 15 gradë celsius
Lajme Video

Policia konfiskon drogë rrugëve të Prizrenit

Të maskuar me një veturë civile, policët janë vënë në ndjekje të përdoruesve të drogës në qytetin e Prizrenit. Aksioni i cili ka pasur për qëllim identifikimin e ...
Read more Comments Off on Policia konfiskon drogë rrugëve të Prizrenit