October 21, 2018
Video

Video

Kryesore Lajme Video

Xhemati i Prishtinës: Politika po na përdorë vetëm për fushatë elektorale, ne ende falemi në shi e borë!

Ndërtimi i Xhamisë së Madhe në lagjen e Dardanisë, tash e pesë vite ka mbetur si projekt në sirtarët e zyrave të institucioneve përgjegjëse, por nuk po realizohet ...
Read more Comments Off on Xhemati i Prishtinës: Politika po na përdorë vetëm për fushatë elektorale, ne ende falemi në shi e borë!
Video

Në vend se të shtyp pedalin e gazit, 68-vjeçarja shtyp atë të gazit dhe godet për vdekje një këmbësore në trotuar (Video, +18)

Ky është momenti rrëqethës kur një gjyshe në vend se të shtyp pedalin e frenit e shtyp atë të gazit, dhe futet në trotuar duke goditur për vdekje ...
Read more Comments Off on Në vend se të shtyp pedalin e gazit, 68-vjeçarja shtyp atë të gazit dhe godet për vdekje një këmbësore në trotuar (Video, +18)
Kryesore Video

Prokuroria zbulon minj të ngordhur në fabrikën e mishit

Në një reportazh ekskluziv, i cili do të transmetohet këtë të premte, emisioni “Drejtësia në Kosovë” trajton temën e mishit të importuar nga Belgjika. Reportazhi sjell rrëfimin nga ...
Read more Comments Off on Prokuroria zbulon minj të ngordhur në fabrikën e mishit
Video

Kush e pengoi të flas ministren e Integrimeve(Video)

Ministren e Integrimeve Evropiane Dhurata Hoxhës nuk po i shkon mbarë me konferenca. Fjalimet e saj shpesh po pengohen nga persona tjerë. Të hënën Hoxha u pengua të ...
Read more Comments Off on Kush e pengoi të flas ministren e Integrimeve(Video)
Kryesore Video

Liburn Aliu ua ‘vjedh’ kartelat e votimit të deputetëve të PAN (Video)

Deputeti i Levizje Vetëvendosje, Liburn Aliu, është parë në seancë brenda teksa kalonte te grupi parlamentar i PDK-së, duke ua mbledhur atyre kartelat e votimit, shkruan Kosova Post. ...
Read more Comments Off on Liburn Aliu ua ‘vjedh’ kartelat e votimit të deputetëve të PAN (Video)
Video

Pronari ra në baltën e butë, qeni i tij ia shpëtoi jetën

Qeni është me të vërtetë miku më i mirë i njeriut. Shpesh, kur je i pikëlluar ose i vetmuar, ai të gëzon, ose kur dikush tenton t’ju sulmojë, ...
Read more Comments Off on Pronari ra në baltën e butë, qeni i tij ia shpëtoi jetën
Video

Vrimën mbi vesh e kanë vetëm njerëzit e veçantë: Për çka është fjala? (Video)

Ekziston një numër shumë i vogël në botë të cilët kanë vrimë të pazakonshme të vogël mbi vesh. Ajo ata njerëz, në njëfarë mënyre, i bën të veçantë, ...
Read more Comments Off on Vrimën mbi vesh e kanë vetëm njerëzit e veçantë: Për çka është fjala? (Video)
Video

Babai me aftësi të mahnitshme prindërore ‘i japë gji’ fëmijës

Anthony Favours nga Nju Jorku, ka gjetur një mundësi atraktive për ta ushqyer të bijën, kur gruaja tij është në punë. Meqenëse vajza nëntëmuajshe, nuk dëshiron të pi ...
Read more Comments Off on Babai me aftësi të mahnitshme prindërore ‘i japë gji’ fëmijës
Sport Video

Atletico fiton edhe ndeshjen e dytë, Torres shënon dy gola (Video)

Atletico Madrid është skuadra e parë që ka siguruar çerekfinalen në Europë Ligë. Klubi spanjoll fitoi edhe ndeshjen e dytë kundër Lokomotivës së Moskës me rezultat 5-1, shkruan ...
Read more Comments Off on Atletico fiton edhe ndeshjen e dytë, Torres shënon dy gola (Video)
Kryesore Video

Etiketime anti-shqiptare në Shkup, shkarraviten institucionet e kulturës shqiptare (VIDEO)

“Vdekje për shqiptarët”. Ky është grafiti i radhës i cili në Shkup, iu vu mureve të Institutit për Trashëgimi Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve. Nuk mjaftoi që të ...
Read more Comments Off on Etiketime anti-shqiptare në Shkup, shkarraviten institucionet e kulturës shqiptare (VIDEO)