Challandes publikon listën e lojtarëve të Kosovës kundër Maltës dhe Azerbajxhanit

Challandes publikon listën e lojtarëve të Kosovës kundër Maltës dhe Azerbajxhanit

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes ka publikuar listën e futbollistëve që do t’i grumbullojë për dy ndeshjet e fundit në kuadër të Grupit 3 të Ligës D në Ligën e Kombeve kundër Maltës si mysafirë, më 17 nëntor, dhe kundër Azerbajxhanit, më 20 nëntor në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Për herë të parë janë ftuar portieri Arijanet Muric dhe mesfushori Mirlind Kryeziu.

Grumbullimi i futbollistëve bëhet të hënën ndërsa stërvitja e parë mbahet të martën.

Kjo është lista e futbollistëve të ftuar nga Challandes: