Chelsea kalon në fazën e ardhshme të Ligës së Evropës

Chelsea kalon në fazën e ardhshme të Ligës së Evropës

Chelsea ka siguruar kualifikimin në fazën e ardhshme të Ligës së Evropës, duke siguruar kalimin e fazës së grupeve.

“Blutë” fituan ndeshjen e katërt në Grupin L duke e mposhtur Baten si mysafir 0 me 1 me golin e Olivier Giroudit.

Në tabelë, Chelsea ka 12 pikë, gjashtë më shumë se Vidi. PAOK dhe Bate kanë nga tri në fund.