Cutrone çon Milanin në çerekfinale të Kupës

Cutrone çon Milanin në çerekfinale të Kupës

Milani ka siguruar kualifikimin në çerekfinale të Kupës së Italisë pas një fitore të vështirë në udhëtim te Sampdoria.

“Rossonerët” arritën të kualifikohen në çerekfinale vetëm në vazhdime duke fituar 0-2, pasi koha e rregullt përfundoi 0-0, transmeton Koha.net.

Ishte Cutrone ai që shënoi të dy golat për mysafirët, në minutat 102 dhe 108.

Në çerekfinale Milani e pret fituesin e takimit Napoli – Sassuolo.