Dënohet me burg të përjetshëm 19 vjeçari pasi vrau prindërit, vëllaun dhe motrën

Dënohet me burg të përjetshëm 19 vjeçari pasi vrau prindërit, vëllaun dhe motrën

Një djalë 19 vjeçar është dënuar me burgim të përjetshëm pasi vrau me thikë dy prindërit e tij dhe tre vëllezërit dhe motrat. Ai u dënua të enjten me 5 burgime përjetë dhe pamundësi për lirimin me kusht.

Michael Bever ishte 16 vjeç në vitin 2015 kur prokurorët thonë se ai dhe vëllai i tij më i madh, Robert Bever, vranë nënën, babanë, dy vëllezërit e tyre dhe motrën 5 vjeçare në shtëpinë e tyre në periferi të Tulsa në Oklahoma të SHBA-ve. Dy motra të tjera mbijetuan nga sulmi.

Robert Bever, i cili ishte 18 vjeç në kohën e vrasjeve, u deklarua fajtor më 2016 dhe u dënua me burgim të përjetshëm pa kusht. Michael Bever u dënua në maj me pesë akuza për vrasje të shkallës së parë.

Të enjten, Bever u dënua me 28 vjet burg për sulmin ndaj motrës së tij, përveç pesë dënimeve të përjetshme.

Prokurorët, të cilët i kërkuan gjykatësit të jepnin një dënim pa kusht, argumentuan se Michael Bever ishte një pjesëmarrës i gatshëm në vrasjet e tmerrshme të familjes së tij dhe se ai duhet të jetë i mbyllur për pjesën tjetër të jetës së tij.