Një serb nga fshati Krusevlje të Leposaviqit e ka njoftuar Policinë se vëllai i tij posedon armë zjarri dhe paraqet rrezik për familjen e tij.

Me vendimin e prokurorit është kontrolluar shtëpia e të dyshuarit me ç’ rast janë gjetur 20 fishekë kalibër 7.62 mm.

Pas intervistimit i dyshuari është liruar, kurse rasti i proceduar mbetet nën hetime.

Related Posts

You may also like

Në dhjetor pritet të mbahet Forumi Biznesor Kosovë – Japoni

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, priti sot