FIFA zgjedh futbollistët më të mirë të Botërorit

FIFA zgjedh futbollistët më të mirë të Botërorit

Luka Modric është zgjedhur nga FIFA si futbollisti më i mirë i Botërorit Rusi 2018. Mesfushori i Real Madrid udhëhoqi Kroacinë e tij deri në finalen e madhe, por në fund nuk arritën të shpallen kampionë pasi u mposhtën nga Franca 4-2.

Ky triumf i francezëve e ka një emër që e çoi lartë dhe ai është Kylian Mbappe, i cili është zgjedhur si futbollisti i ri më i mirë i Botërorit, vetëm legjenda braziliane Pele e ka fituar këtë çmim më i ri.

Harry Kane është shpallur golashënuesi më i mirë i Botërorit me 6 të tillë. Ndërsa cmimin portieri më i mirë e mori belgu, Courtois.