Një luftë e pa kompromis po zhvillohet për golashënuesin më të mirë në Evropë. Mohamed Salah por prin si golashënuesi më i mirë në kontinent, me 30 gola të realizuar.

Ylli i Liverpoolit, ka arritur që këtë fundjavë të parakalojë Lionel Messin, pasi ky

i fundit nuk mundi të shënonte përballë Valencias dhe ngeci në shifrën e 29

golave.I treti në listë mbetet Ciro Immobile i Lazios, me 27 gola të realizuar, aq sa ka

edhe Robert Lewandowski i Bayern Munichut. Top pesëshen e kompleton Harry

Kane i Tottenhamit me 25 gola.                 Jonas me 33 gola, ka shënuar më shumë se gjithë të tjerët, por në Portugali një gol

vlerësohet 1.5 pikë, për dallim nga top 5 ligat Evropiane, ku një gol vlerësohet 2

pikë, kështu që ai renditet i shtati.Top golashënuesit më të mirë në Evropë:

  1. Mohamed Salah (Liverpool ) 30 gola (60 pikë)
  2. Lionel Messi (Barcelona) 29 gola (58 pikë)
  3. Ciro Immobile (Lazio ) 27 gola (54 pikë)
  4. Robert Lewandowski (Bayern Munich) 27 gola (54 pikë)
  5. Harry Kane (Tottenham ) 25 gola (50 pikë)
  6. Edinson Cavani (PSG)| 25 gola (50 pikë)
  7. Jonas ( Benfica ) 33 gola (49.5 pikë)
  8. Mauro Icardi (Inter ) 24 gola (48 pikë)
  9. Cristiano Ronaldo (Real Madrid) 23 gola (46 pikë)
  10. Luis Suarez (Barcelona) 23 gola (46 pikë)

Image result for salah

Related Posts

You may also like

Rezervat shtetërore po harxhohen, paralajmërohet rrezik financiar

Qeveria e Kosovës po tregohet “dorëlirë” me shpenzimin