Gargash: Emiratet nuk janë të përfshira në hakime

Ministri i Jashtëm mohoi përfshirjen e Emirateve të Bashkuara Arabe në hakimin e agjencive të lajmeve dhe rrjeteve sociale të Qeverisë Katarit, shkruan Al Jazeera, përcjell Kosova Post.

Ministri i Punëve të Jashtme të Emirateve të Bashkuara Arabe, Anwar Gargash mohoi përfshirjen e vendit të tij në hakimin e agjencive të lajmeve dhe rrjeteve sociale të qeverisë së Katarit, që parapriu krizën e Gjirit, siç është publikuar nga Washington Post.

Gargash tha të hënën se raporti i Washington Post ku thuhet se Emiratet e Bashkuara Arabe qëndrojë prapa hakimit ‘nuk është i saktë‘.

‘Historia e Washington Post nuk është e vërtetë, thjesht nuk është e vërtetë’, tha ai./Kosova Post.net

© KosovaPost.net Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may also like

Incident serioz: Anijet greke dhe ato turke ‘ballë për ballë’ në Egje

Një incident serioz raportohet të ketë ndodhur të