Gjendet një i vdekur në Prishtinë

Gjendet një i vdekur në Prishtinë

Një person është gjetur i vdekur në një kanal të Prishtinës mbrëmjen e që lam pas.

Në fshatin Hajvalia një person i moshës rreth 60 vjeçar kishte rënë në kanal. Ai kishe humbur jetën. Rastin e ka lajmëruar në polici një banor i lagjes.

Në vendin e ngjarjes kishin shkuar policia dhe ekipet mjekësore ku edhe është konstatuar vdekja e viktimës. Mësohet se i ndjeri kishte vuajtur nga epilepsia.

Për rastin është njoftuar edhe prokurori i shtetit i cili po i vazhdon hetimet. Ndërkohë që trupi i pa jetë i 60-vjecarit është dërguar për obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore.