Dy persona të dyshuar, pas një mosmarrëveshjeje, janë përleshur fizikisht me një person drejt të cilit kanë shtënë me armë zjarri, bën të ditur Policia e Kosovës.

Në rrugën “Nëna Terezë”, në Pejë, dy të dyshuar kanë shtënë me armë zjarri drejt një personi, si pasojë e kësaj viktima ka pësuar lëndime trupore.

I njëjti është dërguar në spital për tretman mjekësor.

Njësia përkatëse e policisë ka dalë në vend të ngjarjes, ku kanë gjetur dhe konfiskuar një gëzhojë të kalibrit 9 mm. Nuk raportohet për të arrestuar.

 

You may also like

Thaçi heq dilemat: Unë flej si ‘qingj’ sepse nuk jam në rrugë të gabuar

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi u ka hekur