Humb jetën një punëtor i ndërtimit në Prizren

Humb jetën një punëtor i ndërtimit në Prizren

Rreth orës 09:30 minuta në rrugën ”Besim Shala”  një punëtor i vitlindjes 1964 ka gjetur vdekjen pasi ka rënë nga kati pestë në hapësirën e liftit të një objekti banesorë. Hetues policorë, krim teknikët dhe prokurori i shtetit kanë dalë në vendin e ngjarjes për kryerjen e hetimeve. 

Në cilësi të personit të dyshuar është intervistuar  mbikëqyrësi i punimeve i cili është arrestuar ndërsa trupi i pajetë i viktimës është dërguar për autopsi në Institutin e Mjekësisë Ligjore./pp/

 

You may also like

Islami dhe Perёndimi nuk janё kontradiktё

Sipas njё studimi tё institutit tё Uashingtonit “Pew