Ibrahimovic në Milan, paratë nuk janë problem

Ibrahimovic në Milan, paratë nuk janë problem

Sulmuesi suedez Zlatan Ibrahimoviç po mendon seriozisht për një kthim në Milan. Calciomercato.com mund të zbulojë ekskluzivisht.

Leonardo dhe Mino Raiola biseduan për kthimin e mundshëm të Ibra në San Siro verën e kaluar dhe marrëveshja mund të finalizohet në dritaren e transferimit të janarit.

Milan ende janë të interesuar për shërbimet e suedezit edhe pse ende nuk janë bërë oferta zyrtare.
Ibra, i cili nuk është i ngazëllyer për jetën në MLS, po mendon për destinacionin e tij të mundshëm të ardhshëm dhe paratë nuk do të jetë problem nëse duhet të vendosë të veshë përsëri këmishën e Milanit.

Leonardo, megjithatë, e ka bërë të qartë se Gonzalo Higuain dhe Patrick Cutrone do të mbeten figura kryesore në projektin e Milanit dhe Ibra ka tani një muaj për të vendosur të ardhmen e tij, përcjell ORAinfo.

Një kthim në Milan është një opsion i fortë për të ardhmen e tij dhe tani është e gjitha tek ai.

Sulmuesi me eksperiencë po mendon për të ardhmen e tij dhe një kthim në Milan është i mundhsëm, edhe pse ai e di se sa Cutrone dhe Higuain do të kenë për projektin e ri të Rossonerëve të udhëhequr nga Leonardo dhe Maldini.