December 13, 2018
Intervistë

Intervistë

Intervistë Kosovë

Abazi: Ka sinjale se edhe pas votimit të Demarkacionit, disa shtete europiane do të përdorin të drejtën e vetos për mosliberalizimin e vizave për Kosovën

Drejtori i Fondacionit ‘Rockefeller Brothers’ për Ballkanin Perëndimor, Haki Abazi ka komentuar për KosovaPost, zhvillimet e parakohshme politike në Kosovë pas prishjes së koalicionit qeverisës PDK-LDK. Sipas z. Abazi. ...
Read more 0
Intervistë Kosovë

Klinaku: Vushtrria me fat për investime në shëndetësi

Drejtori për Shëndetësi dhe Përkujdesje Sociale në Vushtrri, Abdullah Klinaku, potencon se edhe përkundër punëve dhe angazhimeve që mund të bëhen në sektorin e shëndetësisë dhe mirëqenies sociale ...
Read more 0
Intervistë Kryesore

Deputeti i LDK-së, thotë se PDK është parti e krimit dhe korrupsionit

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Adem Salihaj nuk beson që Kadri Veseli e Isa Mustafa nuk i kanë punët në “terezi” sa i përket koalicionit. Ndërkohë  Salihaj ...
Read more 0
Intervistë Kryesore

Ministri Demolli: Transformimi i FSK-së në ushtri, peng i Listës Serbe

Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Haki Demolli vlerëson se FSK është e gatshme qysh tani të shndërrohet në Ushtri, por sipas tij mos transformimi ka mbetur ...
Read more 0
Intervistë Kryesore

Bulliqi i frikësuar: Deputetët mund të  ‘joshen’ nga  shefat  e tyre

Deputeti më kundërshtues i demarkacionit, Shpejtim Bulliqi, në një intervistë për KosovaPost është shprehur i bindur se Kosova po humb territor me marrëveshjen aktuale të demarkacionit me Malin ...
Read more 0
Azem Begzad Vulaj, alias Ballisti i Zajazit
Intervistë Kryesore

Xha Azemi ballist denbabaden

Pas bisedës që patëm pas namazit të xhumasë në ambiente të Qendrës Islame Shqiptare në Chicago mua mu krijuan kushtet që për lexuesit e Agjencisë së  Lajmeve KosovaPost  t’ua ...
Read more 0
Intervistë Kryesore

Buja: Habitem me opozitën që kërkon zgjedhje kur e di se do të jenë humbës!

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Shukri Buja në një intervistë për Kosova Post  nuk pajtohet për rrënimin e murit në Veri, së paku jo në datën e ...
Read more 0
Intervistë Kryesore

Ambasadori britanik: Nuk ka konflikt në Ballkan

Ambasadori i Britanisë në Kosovë, Ruairi O`Connell, konsideron se Kosova dhe Serbia duhet ta vazhdojnë dialogun me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian. Në një intervistë për Radio Kosovën O`Connell ...
Read more 0
Intervistë Uncategorized

Kadare: Themelimi i Gjykatës Speciale nuk do ta errësojë luftën e UÇK-së

Në një intervistë ekskluzive për  zeri, shkrimtari Ismail Kadare ka thënë se ekstremizmi fetar është diçka që bie ndesh me moralin historik shqiptar, bie ndesh me një nga ...
Read more 0
Intervistë Uncategorized

A i frikësohet Rexhep Selimi Gjykatës Speciale?

Gjykata Speciale është produkt i keq i parlamentit të Kosovës, mazhoranca e së cilit parlament e ka votuar. Padrejtësia në emër të drejtësisë është shumë e rrezikshme. Kështu ...
Read more 0