Juventusi transferon Ronaldon, punëtorët e Fiat hyjnë në grevë

Juventusi transferon Ronaldon, punëtorët e Fiat hyjnë në grevë

Transferimi i Cristiano Ronaldos nga Real Madridi tek Juventusi ngjalli tifozët e futbollit italian, por punonjësit e automobilave të Fiat’it, kanë deklaruar se do të hyjnë në grevë, përcjell KosovaPost.

Pronari i fabrikës Fiat, eshte edhe pronar i Juventusit Andrea Agnelli, dhe puntorët janë të pakënaqur, siq thojnë ata:
“Ronaldo do të shpenzojë gjithsej 400 milionë euro, por neve për vite nuk kemi pas rritje të pagave”.

Sipas mediave italiane, pronari i Juventusit dhe i Fiat, Andrea Agnelli bleu Ronaldon prej 340-400 milion euro.