Kadri Veseli: Unë jam fajtor që ra PDK-ja

Kadri Veseli: Unë jam fajtor që ra PDK-ja

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli sonte në Rubikon ka thënë se ndihet fajtor për rënien e PDK-së si parti.

‘E pranoj se mungesa e egos sime për karrierë e ka dëmtuar PDK-në’’, është arsyetuar Veseli.

Tutje ai e pranoi se PDK kishte pasur rritje dhe sukses të madh me lidershipin e Hashim Thaçit si kryetar të partisë.

‘’Kjo gjë nuk mund të mohohet, për aq sa mund të them se PDK është parti në proces të konsolidimit’’, ka thënë Veseli.

Kujtojmë që në dy palë zgjedhjet e fundit, PDK është renditur si partia e tretë në vend./pp/

You may also like

Bajrami është ndjerë i shokuar me deklaratën se në BIK janë shfryëzuar nxënëset seksualisht

Analisti Mustafa Bajrami është shprehur i shokuar teksa