Këta janë lojtarët që shesin më së shumti fanella në Angli

Këta janë lojtarët që shesin më së shumti fanella në Angli

​Manchester United ka gjashtë lojtarë në mesin e 20-ve që shesin më shumë fanella në vitin 2018.

Futbollistët e Manchester Unitedit dominojnë në mesin e 20 futbollistëve që shesin më shumë fanella që prej 1 janarit të këtij viti, transmeton express.

Alexis Sanchez është futbollisti që shet më shumë fanella, i ndjekur nga bashkëlojtari i tij Paul Pogba, ndërsa top pesëshen e kompletojnë Harry Kane, Mohamed Salah dhe Eden Hazard.