Kjo është lista e gjatë e lojtarëve që priten ta ndërrojnë skuadrën pas Botërorit

Kjo është lista e gjatë e lojtarëve që priten ta ndërrojnë skuadrën pas Botërorit

Ky Botëror ka patur shumë për të treguar dhe mund të thuhet shumë qartë se shumë lojtarë dhanë më shumë nga sa pritej.

Një nga ekipet që shkëlqeu ishte Kroacia. Të gjithë e vunë re se çelësi i suksesit të Kroacisë ishte grupi i fortë i lojtarëve që kishte.

Ndërkohë pritet që shumë nga lojtarët që shkëlqyen në Botëror të ndërrojnë ekipet e tyre. Më poshtë janë 10 futbollistët që pritet të ndryshojnë skuadër.

Ivan Peisic nga Interi te Mançester United

Eden Hazard nga Chelsea te Reali i Madridit

Thibaut Courtois nga Chelsea te Reali i Madridit

Osman Dembel në huazim, s’ka oferta konkrete

Alison nga Roma te Liverpul ose Çelsi

Damagoj Vida nga Beshiktashi te Everton

Krsitian Pavon nga River Plejt te Barcelona

Kintero nga River Plate te Totenhem ose Real Madrid

Aleksandër Golovin nga CSKA e Moskës te Juventus ose Chelsea