December 11, 2018
Kuriozitete

Kuriozitete

Kuriozitete

‘Pazaret lundrues’ në Tajlandë, atraksion i rrallë për turistët

“Pazaret lundruese”, të vendosura përgjatë kanaleve të ujit dhe të lumenjve në Tajlandë, e cila është një nga vendet mbresëlënëse të turizmit në Azinë Juglindore, është një nga ...
Read more Comments Off on ‘Pazaret lundrues’ në Tajlandë, atraksion i rrallë për turistët
Kuriozitete Lajme Uncategorized

Ia vodhën veturën në një qytet të Kosovës, do të habiteni se ku e gjeti

Fares Zatriq, një anëtar i grupit “Marakli t’kerreve!” në Facebook, ka arritur ta gjejë veturën e tij të ‘vjedhur’ përmes ndihmës së anëtarëve të grupit. Vetura e tipit ...
Read more Comments Off on Ia vodhën veturën në një qytet të Kosovës, do të habiteni se ku e gjeti
Kuriozitete

Pamje fantastike nga lartësia (Video)

Një familje ka vendosur një kamerë në një ‘balonë moti’ dhe pamjet që ajo ka filmuar janë fantastike. Video është regjistruar në Kolorado, dhe ka fluturuar në malet ...
Read more Comments Off on Pamje fantastike nga lartësia (Video)
Botë Kuriozitete

Njihuni me qytetin që jeton në errësirë

Rreth 4000 mijë banorë të një qytetit në skajin verior të Alaskës është zhytur për 65 ditë në errësirë. Bëhet fjalë për qytetin Utqiagvik, që pritet të shohë ...
Read more Comments Off on Njihuni me qytetin që jeton në errësirë
Kuriozitete

Çmimi i naftës nëpër shtetet e ndryshme të botës, do të befasoheni me dallimin!

Çmimi i naftës është një temë që po prek shumë shqiptarët, duke ditur përdorimin e madh të derivatit për vetura. Çmimi i naftës është bërë temë sidomos pas ...
Read more Comments Off on Çmimi i naftës nëpër shtetet e ndryshme të botës, do të befasoheni me dallimin!
Kuriozitete

Pema e ullirit më e vjetëra në botë gjendet në këtë shtet

Në fshatin ‘Walaje’ Bethlehem Governorate të Palestinës, gjendet pema ullirit më e vjetra në botë, transmeton Kosova Post. Sipas ekspertëve japonezë, kjo pemë është vlerësuar si pema më ...
Read more Comments Off on Pema e ullirit më e vjetëra në botë gjendet në këtë shtet
Kuriozitete

Në Argjentinë gjendet diçka e jashtëzakonshme që ishte zhdukur një vit më parë

Në Argjentinë nëndetësja me 44 anëtarë që ishte zhdukur një vit më parë është gjetur në Oqeanin Atlantik. Nëndetësja u gjet 800 metra nën ujë. Ajo u nxjerrë ...
Read more Comments Off on Në Argjentinë gjendet diçka e jashtëzakonshme që ishte zhdukur një vit më parë
Kuriozitete

Pesë vjeçari bëri 4105 pompa dhe fitoi Mercedesin

Një pesë-vjeçar fitoi një Mercedes Benz nga presidenti i vendit të tij pasi bëri 4105 pompa. Vogëlushi muskulor çeçen, Rahim Kuriev, i quajtur “Shvarcenegeri çeçen”, fitoi një Mercedes ...
Read more Comments Off on Pesë vjeçari bëri 4105 pompa dhe fitoi Mercedesin
Kuriozitete

Xhumaja, mirësitë, roli dhe rëndësia e saj

Falënderimi i plotë i qoftë Allahut, i Cili na udhëzoi në rrugën e drejtë dhe thotë në Kur’anin famëlartë: ) “Përpara jush kanë kaluar praktika të ndryshme. Udhëtoni ...
Read more Comments Off on Xhumaja, mirësitë, roli dhe rëndësia e saj
Kuriozitete

Të mbijetosh në shkretëtirë, pluhur, shi….(Video)

Video e dy burrave duke tërhequr një tufë me deve përmes një stuhie të madhe rërë dhe mjegulle shiu është bërë virale për dy arsye, dramën dhe bukurinë ...
Read more Comments Off on Të mbijetosh në shkretëtirë, pluhur, shi….(Video)