Kurti me homazhe pranë arkivolit të aktores së dashur, Leze Qena

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka bërë sot homazhe dhe ka vendosur  lule pranë arkivolit të aktores shumë  të  shquar të Kosovës, Leze Qena shkruan KosovaPost

Aktorja Leze Qena duhet vlerësuar, sepse pavarësisht moshë s që  e ka pasur të  gjithë  ne ishim familjarizuar me të  sepse në  një  formë  apo tjetër ajo ishte ose nëna ose gjyshja ideale. Ë shtë  njohur pë r role të  shumta e me të  ndryshmet por secili nga rolet që  ka pasur ka qenë  mjaft i pëlqyer nga publiku shqiptarë  kështu duke krijuar një  karrierë  të  vyeshme profesionale, ikja e saj krijon  një  pazëvendësim për kulturën e vendit tonë

Ikona e aktrimit, Leze Qena ndërroi jetë mëngjesin e të mërkurës. Ajo ka vdekur në orën 9.50 në mjekimin intensiv qendror në Prishtinë./KosovaPost

 

Të ngjajshme

Lajmi tjeter

Tjera nga rubrika